Czyszczenie kostki brukowej z mchu

i

Autor: Shutterstock Czyszczenie kostki brukowej z mchu

Wiosenne porządki na podwórku

Wymieszaj w proporcjach 2:1 i spryskaj mech na kostrce brukowej. Porosty znikną w mgnieniu oka. Sposób na usunięcie mchu z kostki

2024-02-28 15:16

Jak skutecznie i szybko pozbyć się mchu z kostki brukowej? Niestety chwasty i mech wyrastający z kostki to dość częsty problem. Z racji, że wiele osób już przygotowuje swoje podwórko do wiosny 2023, podpowiadamy, czym szybko usunąć mech z kostki brukowej, aby była czysta przez długi czas. Okazuje się, że pomocny będzie tani płyn, za który zapłacisz niecałe 4 zł.

Jak pozbyć się mchu z kostki brukowej? Porady na wiosnę 2023

Chyba każdy posiadacz podwórka już zastanawia się, jak pozbyć się mchu, który wyrósł na jego kostce brukowej. Niestety to częsty i dość nieestetyczny problem. Można go uniknąć regularnie zamiatając kostkę. W ten sposób zabiegamy zakorzenienia się chwastów. Kluczowe jest również odpowiednie ułożenie kostki. Zapewnienie odpowiedniego kąta nachylenia sprawi, że woda będzie po niej spływać. Otóż chwasty i mech najszybciej rozwijają się w wilgotnym podłożu. Jak zatem skutecznie usunąć mech i chwasty z kostki brukowej? Jedną z nich jest wypalanie za pomocą palnika gazowego. Dodatkowo na rynku można znaleźć również wiele środków chemicznych, które zwalczą chwasty. Można także wypróbować domowy sposób na pozbycie się mchu z kostki brukowej. Jest tani i szybko usunie zielone porosty z podłoża.

Domowy sposób na usuwanie mchu z kostki brukowej

Jeśli chcesz usunąć mech czy chwasty ze swojego podwórka to koniecznie wypróbuj domowy sposób, który będzie cię kosztować maksymalnie 4 złote. Okazuje się, ze niezawodny w walce z chwastami jest ocet spirytusowy. Zmieszaj ocet z wodą w proporcji 2:1 i przelej go do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj obficie szczeliny w kostce brukowej. Pamiętaj, aby robić to w suche i słoneczne dni. W sytuacji, gdy mech na kostce jest trudny do usunięcia, możesz użyć czystego octu. Powtarzaj tę czynność raz w tygodniu, a szybko zobaczysz, że odrasta coraz mniej chwastów. 

Jak wyczyścić zabrudzoną kostkę brukową
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki