Jak czyścić płytki balkonowe i tarasowe

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić płytki balkonowe i tarasowe

Sposoby na wiosenne porządki

Wiosenne porządki. Zabójczy dla brudu trik na czyszczenie płytek balkonowych i tarasowych. Na płytki wylewam to, a plamy znikają

2024-02-13 13:55

Wiosenne porządki na balkonie i na tarasie. Jak skutecznie wyczyścić po zimie płytki balkonowe i tarasowe? Już niedługo wiosna zawita do naszego kraju. Jak zawsze, o ten porze roku zaczynamy wielkie porządki. Zanim na dobre rozgościmy się z ulubionym napojem na tarasie lub balkonie, należy go odpowiednie przygotować. Zwłaszcza mycie podłóg może być uciążliwe. Po zimie nierzadko zdarza się, że brud niemalże wżarł się w powierzchnię> Przedstawiamy rewelacyjny sposób, dzięki któremu wyczyścisz płytki w kilka sekund.

Sprzątanie po zimie. Jak skutecznie wyczyścić płytki balkonowe?

Zanim wiosna na dobre rozgości się w naszym kraju, warto zadbać o przygotowanie balkonu lub tarasu na słoneczne dni. Warto balkon regularnie sprzątać i czyścić, by w marcu porządku szły jak z płatka. Zasada jest bowiem prosta, im dłużej brud znajduje się na danej powierzchni, tym trudniej go usunąć. Zastanawiasz się, jak wyczyścić płytki podłogowe a balkonie i tarasie? To bardzo proste. Możesz skorzystać z kupnych detergentów. Na rynku znajdziesz szeroki wybór środków do mycia rożnych powierzchni, do tych ceramicznych po gres i beton. Możesz wypróbować także domowe sposoby, które nierzadko są tak samo skutecznie, a przy tym tańsze. 

Zobacz także: Epipremnum będzie miało zjawiskowo wybarwione liście. Wystarczy, że zrobisz tę jedną rzecz. Nic nie kosztuje, a kwiat będzie największą ozdobą pokoju

Domowe sposoby na czyszczeni płyt podłogowych na balkonie i tarasie

Do mycia płyt tarasowych dobrze sprawdzą się preparaty z amoniakiem. Przetrzyj nim powierzchnię. Możesz to zrobić zwykłą ścierką lub mopem. Następnie nasmaruj podłogę cienką warstwą pasty zabezpieczającej powierzchnię. W przypadku płyt cementowych możesz wykorzystać połączenie amoniaku i krochmalu. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki