Czyszczenie wanny

i

Autor: Shutterstock

Czysta łazienka

Wystarczą 3 łyżki dodane do wody, a moja wanna lśni czystością. Robię to za każdym razem, a na mojej wannnie nie ma kamienia oraz zacieków po mydle

2023-11-28 11:17

Jak wyczyścić zabrudzoną wannę? Jeżeli nie zadbasz i nie będziesz regularnie myć wanny, to z czasem pokryje się ona kamieniem oraz trudnymi do usunięcia zaciekami. Wanna jak każdy element armatury łazienkowej ma regularny kontakt z wodą, co sprzyja powstawaniu osadu. Jest to szczególnie problematycznie w mieszkaniach z twarda wodą. Na szczęście w walce z zabrudzeniami na wannie nie jesteś skazana na porażkę. Wystarczy domowy sposób, a nawet największy kamień rozpuści się. Oto mój skuteczny sposób na czyszczenie wanny.

Jak czyścić wannę? Dodaję 3 łyżki do wody i pozbywam się kamienia

Regularne czyszczenie wanny to podstawa jej ładnego wyglądu. Nikt nie lubi myć się w brudnej wannie pełnej kamienia oraz osadu z mydła. Zanim zabierzesz się za dokładne czyszczenie wanny to sprawdź, z czego jest ona wykonana. Najpopularniejsze wanny są akrylowe, jednak nadal można spotkać wanny żeliwne, stalowe oraz emaliowane. Ja posiadam w domu wannę akrylową i regularnie czyszczę ją domowymi sposobami. Działają one lepiej niż kupne detergenty. Wystarczy, że wymieszam 3 łyżki sody oczyszczanej z 1 łyżką wody i przygotuję gęsta pastę czyszczącą. Aplikuje ją na gąbkę i dokładnie myję wannę. Po wszystkim spłukuję sodę oczyszczoną wodą. Ten sposób rewelacyjnie usunie wszelkiego rodzaju zacieki, oraz oraz kamień powstały w wyniku twardej wody. Soda oczyszczona usunie także pozostałości kosmetyków, takich jak peelingi oraz maseczki.

Zobacz także: Posypuję tym dywan, a potem go odkurzam. W ten sposób doczyścisz każdą plamę na dywanie. Sposób na pranie dywanu na sucho

Jak czyścić wannę? Sposób z wykorzystaniem octu

Innym sposobem czyszczenia wanny, po który często sięgam jest ten z wykorzystaniem octu. Sprawdza się on w przypadku duże kamienia oraz osadu. Wystarczy, że wleję całą butelkę octu do zatkanej wanny. Zostawiam go na jedną godziną, a następnie przemywam zakamarki wanny i spłukuję czystą wodą. Ocet genialnie rozpuszcza kamień pozostawiając wannę idealnie czystą.

Sonda
Korzystasz z ekologicznych sposobów na porządki domowe?
Zimna kąpiel bydgoskich morsów
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają