Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

Sposoby na sprzątanie

Zaprzyjaźniona sprzątaczka zdradziła nam swój sekretny sposób na deski sedesowej z żółtych plam. Toaleta zalśni czystością, a ty w końcu odpoczniesz

2023-09-16 15:36

Czym wyczyścić żółte plamy i zacieki na desce sedesowej? Tego rodzaju zabrudzenia uwielbiają się wżerać w plastik i ich domycie bywa niewykonalne. Z czasem deska sedesowa pokrywa się plamami, które nie sposób doczyścić. Brudna i pełna zacieków toaleta nie wygląda dobrze i higienicznie. Znajoma sprzątaczka zdradziła nam swój sekretny trik, dzięki któremu deska sedesowa oraz cała toaleta zalśnią czystością. Brud sam się rozpuści.

Czym wyczyścić deskę sedesową? Sprawdź, jak to robią eksperci

Domowe sposoby na sprzątanie przeżywają rozkwit popularności. Coraz więcej osób się po naturalne detergenty. Często są one tańsze od tych kupnych, a przy tym również skutecznie. Naturalna, własnoręcznie robiona chemia jest również ekologiczna i zdaniem wielu osób mniej szkodliwa dla domowników i zwierząt. Wśród najlepszych domowych sposobów na sprzątanie króluje ocet i soda oczyszczona. Pamiętaj jednak, by nie łączyć ich ze sobą. Soda posiada zasadowy odczyn, który będzie neutralizował działanie octu. Łącząc sodę oczyszczoną z octem powstają efektowana piania, jednak jest właściwości myjące są znikome. Znajoma sprzątaczka zdradziła nam swój sposób na wyczyszczenie plam pojawiających się na desce sedesowej. Toaleta to miejsce, w którym zbiera się wiele brudu oraz drobnoustrojów. Jej mycie to przede wszystkim kwestia zdrowia i bezpieczeństwa domowników. Brudna i pełna żółtych zacieków deska sedesowa wygląda koszmarnie. 

Zobacz także: Wlej 2 łyżki do wody i umyj płytki w łazience. Będą lśnić bez smug przez długi czas. Najlepszy domowy sposób na mycie płytek łazienkowych na błysk

Sposób na czyszczenie deski sedesowej. Wykorzystaj utleniacz 

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na domycie deski sedesowej z żółtych plam jest nadtlenek wodoru. czyli woda utleniona. Możesz wykorzystać również klasyczny utleniacz do włosów, który będzie skuteczny na duże zabrudzenia. Nałóż utleniacz na żółte plamy i jak masz możliwość rozmontuj deskę i wynieś ją na słońce na kilka godzin. Po tym czasie wszelkie zabrudzenia znikną. 

Sonda
Używasz domowych środków do sprzątania?
Ogrodnicze święto w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany