Mycie podłóg

i

Autor: SHUTTERSTOCK Mycie podłóg

Podłogi będą lśnić

Zmieszaj te trzy składniki i umyj podłgę. Będzie lśniąca i czysta. Tak robią w najlepszych hotelach

2023-10-17 14:07

Jak szybko i skutecznie umyć podłogę? Dla wielu osób mycie podłóg to prawdziwa udręka i robią to jak najrzadziej. To wielki błąd, na podłodze zbiera się wiele brudów i kurzu. Często prawdziwą katorgą jest fakt, że w sklepach znajdziesz różne detergenty do różnych typów podłóg. Można oszaleć. Na szczęście, w takim przypadku z pomocą przychodzą domowe sposoby na sprzątanie. To sprytne triki, które znały już nasze babcie. Zobacz ten patent na szybkie i tanie mycie podłóg.

Nieziemsko tani i skuteczny sposób na mycie podłóg. Zrób to, a będą lśnić czystością 

Mycie podłóg kojarzy Ci się z najgorszym koszmarem? Masz w domu kilka typów podłogi, od paneli, wykładziny po elegancki parkiet i nie wiesz, czy możesz jest wszystkie umyć przy użyciu jednego detergentu? Z pomocą przychodzą domowe sposoby naszych babć, część z nich nadal wykorzystywana jest w hotelach i pensjonatach. Ja podaje serwis genialne.pl możesz przygotować własny płyn do podłóg. Jest on nie tylko niezwykle skutecznie, ale przede wszystkim tani. Aby go stworzyć nie wydasz więcej niż kilka/kilkanaście złotych. Jak przygotować domowy płyn do podłóg? W wiadrze lub w misce wymieszaj ze sobą: 1 łyżkę płynu do naczyń, 1 szklankę octu, 2 litry wody oraz dodatkowe 1,5 litra zagotowanej wody.

Jak poprawnie myć podłogi, by były czyste i lśniące? 

Zanim zabierzesz się do mycia podłóg pamiętaj, by porządnie je wcześniej odkurzyć. To bardzo ważny krok jeżeli chcesz uniknąć smug. Następnie porządnie umyj podłogi. Najlepiej wykorzystaj do tego miękką ściereczkę lub specjalny mop. Okrężnymi ruchami przemyj wszystkie zakamarki i pozostaw do wyschnięcia. Domowy płyn do podłóg sprawdzi się w przypadku każdego typu posadzki i nie zniszczy jej. 

ZOBACZ TEŻ: Wlej 1 szklankę do wody i rozpyl na dywanie. Będzie jak nowy. Czysty i odświeżony. Sposób na domowe pranie dywanu

Sonda
W sprzątaniu stosujesz naturalne sposoby?
Nauczyciel Roku 2023 jest z warszawskiej Pragi! Radosław Potrac dla "SE": Moje przesłanie jest z Muminków

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki