Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

i

Autor: Kev/Pixabay Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

Fazy księżyca

Boski wpływ księżyca na Twoją urodę. To jak Cię widzą inni, uzależnione jest od faz księżyca. Kiedy jesteś najpiękniejsza?

2022-12-07 4:21

Uznaje się, że fazy księżyca mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. W poszczególnie noce możemy cierpieć na bezsenność czy bóle głowy. Jednak, czy wiedziałaś, że w dawnych czasach wierzono także, że księżyc wpływa na naszą urodę? Słowianki przykładały to tego wielką wagę i traktowały to bardzo serio. Zobacz, jak fazy księżyca mogą wpływać na urodę i kiedy wygląda się najlepiej i najpiękniej.

Czy fazy księżyca wpływają na urodę?

Wbrew panującej opinii nie ma badań potwierdzających wpływ księżyca na nasze samopoczucie. Wiele osób jednak jest przekonanych, że księżyc oddziałuje na nasze życie i zachowanie. Niektórzy cierpią na bezsenność, inni na bóle głowy, a jeszcze inni stają się bardziej agresywni. Okazuje się, że wpływy księżyca w dawnych czasach były traktowane bardzo poważnie, a kobiety w naszej kulturze łączyły je nawet z pięknem i zabiegami poprawiającymi urodę. Wierzono na przykład, że włosy najlepiej podcieniać w pełnie ponieważ wtedy szybciej rosną i stają się gęstsze. Również złuszczać skórę należy w określonym czasie.

Zobacz także: Boski sposób na kurze łapki pod oczami. Wydasz 3 zł, a wypełnisz zmarszczki bezinwazyjnie w domu. Efekt jak u kosmetyczki

Złuszczanie, a fazy księżyca

Peeling wykonuj tylko podczas ubywającego księżyca. Zgodnie z przesądami to właśnie wtedy najlepiej jest się pozbywać niechcianych rzeczy. Ubywający księżyc to także dobry czas na wszelkiego rodzaju zabiegi oczyszczające i antytrądzikowe.

Fazy księżyca. Wtedy wygląda się najpiękniej 

Z kolei najlepiej i najpiękniej wygląda się gdy księżyc znajduje się w nowiu. Wtedy też postaw na upiększające zabiegli, maseczki nawilżające i rozświetlające. Gdy księżyc w nowiu postaw na domowe SPA, a zgodnie z wierzeniami skuteczność zabiegów będzie wtedy o wiele większa. 

Sonda
Czy masz problemy ze snem podczas pełni księżyca?
Tańczące z Promocjami 06.12.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany