Nadchodzi sezon Koziorożca. Pomoże okiełznać chaos końca roku. Jak wykorzystać jego energię?

2021-12-20 18:05
Koziorożec rozpoczyna panowanie w dniu przesilenia zimowego
Autor: Pixabay Koziorożec rozpoczyna panowanie w dniu przesilenia zimowego

Po ostatniej pełni Księżyca w 2021 roku zanurzamy się powoli w ciemności, która może nas uratować, bo pomoże odnaleźć światło w sobie. Tak w skrócie możemy opisać to, co czeka nas w nadchodzącym sezonie Koziorożca. Ten kardynalny i ostatni znak Ziemi zacznie panowanie wraz z przesileniem zimowym 21 grudnia. Jeśli dobrze wykorzystamy jego energię pomoże nam opanować chaos końca roku i wytrwać w noworocznych postanowieniach. Jak dobrze wykorzystać ten czas, by w 2022 rok wejść w pełni świadomie?

Sezon Koziorożca nie bez powodu rozpoczyna się w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Ten pracowity znak Ziemi pomaga nam zwolnić w przedświątecznej gorączce, a w styczniu czuwa nad realizacją naszych planów. Trzeba tylko mądrze wykorzystać ten czas.

ZOBACZ TEŻ: Jak spełnić marzenia najbliższych? Zajrzyj do tych miejsc, są w trzech miastach w Polsce

Sezon Koziorożca rozpocznie się w dzień zimowego przesilenia. 21 grudnia o godzinie 16:58 Słońce wkroczy do Koziorożca, znaku kardynalnego. To symbol cykliczności, która przejawia się w naszym życiu. Każda pora roku rozpoczyna się znakiem kardynalnym – Koziorożec otwiera zimę. Zimowe przesilenie, podczas którego mamy najdłuższą noc w roku jest doskonałym momentem na wycofanie się i zatrzymanie. Tak jak natura w tym czasie hibernuje się i nabiera sił do wiosny, tak i my powinniśmy się teraz wzmacniać. Niestety koniec roku nie służy takim działaniom. Przedświąteczna gorączka, domykanie terminów, realizacja planów - wciąż jesteśmy w pędzie. Jednak Koziorożec pokazuje nam inne możliwości. Zwraca naszą uwagę na to, co jest ważne. Zachęca do kontaku z naturą. Ten ziemski znak, jak mało który pozwala nam się uziemić i podejmować dobre decyzje. Stajemy się bardziej refleksyjni. Koniec roku i ognista energia Strzelca, w której jesteśmy do 21 grudnia mocno nas trzyma. Niektórzy czują rozdrażnienie, lęk i niepokój związany z nadchodzącym nowym rokiem. Jak możemy sobie pomóc w tym trudnym czasie? Jak dobrze wykorzystać energię sezonu Koziorożca?

NIE PRZEGAP: Jaki prezent dla Byka, Wagi lub Strzelca? Sprawdź najlepszy prezent pod choinkę według znaku zodiaku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Nadchodzi sezon Koziorożca. Pomoże okiełznać chaos końca roku. Jak wykorzystać jego energię?

Kiedy przychodzi najkrótszy dzień w roku, a noc wydłuża cień, my spędzamy czas w centrach handlowych i wystawiamy się na działanie kolejnych bodźców tracąc przy tym połączenie ze sobą. Wiemy jedynie, że jesteśmy zmęczeni, bo nasz organizm wysyła sygnały. Jednak nie tylko nasze ciało fizyczne wtedy cierpi. Nasza dusza także. W naturalnym cyklu rośliny i zwierzęta poddają się temu co niesie natura. My zaś na przekór wszystkiemu wydłużamy dzień i skracamy noc. Żyjemy w ciągłej presji, którą często sami na siebie narzucamy. Nic więc dziwnego, że wiele osób w tym czasie czuje lęk, dezorientację a nawet bezsilność. Kolorowe światełka i inne świąteczne ozdoby dodają nam otuchy i koją zmysły, jednak gdy przychodzi mrok wraca strach. Ale pamiętajmy, że wszystko jest po coś. I właśnie w ten mrok każe nam zanurkować Koziorożec po to by odnaleźć swoje wewnętrzne światło. Tylko wtedy jesteśmy w stanie dostrzec to co ważne. Nie powinniśmy się tego bać, bo ciemność towarzyszy nam od najmłodszych lat. Wszak, to z ciemności przychodzimy na świat. Koziorożec symbolicznie przenosi nas do tego momentu, tak byśmy mogli się narodzić na nowo. Jego żywiołem jest Ziemia czyli Matka – Gaja, archetypem zaś Pustelnik, którego symbolem jest władza. Jednak nie o władzę nad światem zewnętrznym w tym przypadku chodzi, ale o władzę, która daje wolność i życie w zgodzie z naturą. Dlatego to dobry moment, by zajrzeć do swojego wnętrza. Zadać sobie pytania: Kim jestem? Jakie są moje potrzeby? Czego pragnę w życiu tylko dla siebie? W tej końcówce kolejnego trudnego roku, pozwól sobie na głębokie uziemienie. Wyznacz czas tylko dla siebie i spędź go na łonie natury. Żeby uniknąć pokus, które odciągają nas od samych siebie, Koziorożec toruje nam drogę byśmy stali się mistrzami odosobnienia. Jego symbolem jest koza morska, mityczne stworzenie, które wspina się na najwyższe szczyty gór i potrafi pływać po najgłębszych wodach. Dlatego podejmij wyzwanie i zaszyj się tam, gdzie nikt poza tobą nie dotrze. Nie chodzi o to, by stać się zupełnym odludkiem, ale by spokojnie przeżyć zimowy czas, by wiosną energia uderzyła ze zdwojoną siłą. W tym czasie warto podjąć wyzwania zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Opracować plan i spokojnie, ale systematycznie działać. Dobrze wykorzystana energia sezonu Koziorożca zaowocuje w 2022 roku.

Magia Świąt w Krakowie