Niezwykły bohater spotkań autorskich z cyklu Premiera online od Empiku

2021-12-02 11:19
Empik
Autor: Shutterstock Empik

Trwa okres poszukiwań świątecznych inspiracji na prezenty dla bliskich. Nadchodzące premiery książkowe mogą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających miłośników literatury. Na wielbicieli polskich smaków czeka spotkanie z cenionym szefem kuchni Andrzejem Polanem, który w najnowszej książce „Cztery pory roku na Polanie Smaków” zachęca do gotowania sezonowo i lokalnie.

Andrzej Polan, jeden z najpopularniejszych mistrzów kuchni w Polsce powraca z najnowszą propozycją dla miłośników gotowania. O tajnikach powstawania swojej najnowszej książki kucharskiej „Cztery pory roku na Polanie Smaków” (Wydawnictwo Słowne) i najciekawszych przepisach porozmawia z Justyną Dżbik-Kluge. Spotkanie z Andrzejem Polanem odbędzie się 15 grudnia na godz. 20:00. Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Dawniej kuchnią rządził odwieczny rytm czterech pór roku. Do przyrządzania potraw wykorzystywano produkty, które były w tym momencie dostępne, a na pewne smaki trzeba było czekać przez cały rok. Andrzej Polan, utytułowany szef kuchni, lubi w swojej pracy sięgać do podstaw. Tym razem pragnie przybliżyć czytelnikom nieco zapomnianą koncepcję gotowania sezonowo i lokalnie. Potrawy przyrządzane z dostępnych w regionie składników są zdrowe, a odkrywając smakowite patenty naszych przodków, możemy na nowo zakochać się w polskiej kuchni.

Autor zaprasza na niepowtarzalną kulinarną podróż po Polsce w duchu „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Książka podzielona jest na cztery segmenty odpowiadające porom roku. Można znaleźć w niej przepisy na dania z lokalnych składników, przygotowane w zgodzie z prastarym rytmem natury. Są to zarówno proste inspiracje na codzienny obiad, jak i te bardziej skomplikowane – zawsze jednak mocno osadzone w realiach czasu i regionu.

Choinka na pl. Zamkowym już świeci!