Równonoc jesienna 2021. Przesądy i wierzenia, by zaplanować szczęście i pieniądze

2021-09-17 8:41
Czy można kochać jesień? My nie mamy wątpliwości!
Autor: Pixabay/

Równonoc jesienna to jak sama nazwa wskazuje to dzień, w którym długość dnia jest równa długości nocy. W ciągu roku występuje ona dwa razy, wraz z rozpoczęciem wiosny i jesieni. Równonoc jesienna to czas, kiedy żegnamy lato i witamy nadchodzącą jesień. W tradycji słowiańskiej jest to czas równowagi między ciemnością, a światłością. Na ten dzień przypadają również Dożynki. Kiedy obchodzimy równonoc jesienną i jakie przesądy i wierzenia się z nią wiążą?

Równonoc jesienna 2021. Kiedy przypada i co to jest?

Równonoc jesienna występuje wtedy gdy długość dnia i nocy jest taka sama. To czas kiedy żegnamy długie letnie dni i witamy czas, kiedy zmierzch będzie nadchodzi szybciej. Równonoc występuje dwa razy do roku - na wiosnę i na jesień, ale jej dokładny termin jest ruchomy. W tym roku w Polsce równonoc jesienna przypada na 22 września. W tym czasie dzień będzie trwać 12 godz. 14 min. i będzie krótszy od najdłuższego o 4 godz. i 32 min. oraz dłuższy od najkrótszego o 4 godz. 32 min. Równonoc jesienna w tradycji słowiańskiej oznaczała czas równowagi między ciemnością i światłością, na tą datę przypadają również Dożynki. Święto Równonocy Jesiennej jest jednym z czterech tzw. Sabatów Mniejszych, zwanym Mabon. Tego dnia celebrowało się moc plonów, które pozwolą przetrwać zimę. Symbolem tego święta jest snop żyta. Istnieją również wróżby i rytuały, które powinno się przeprowadzać jest podczas równonocy jesiennej. To między innymi:

Rytuał trzynastu świec

Czego potrzebujesz?

- 12 białych świec 

- jedna świeca woskowa 

- olejek o zapachu mirry, aloesu lub drzewa sandałowego

- lustro o średnicy 50 cm

 Lustro postaw na stole lub podłodze opierając o ścianę. Wszystkie świece posmaruj olejkiem. Świecą woskową, dotknij kolejno siedmiu czakr zaczynając od koronnej (czubek głowy), a potem: czakry trzeciego oka (miejsce między brwiami u nasady nosa), czakry gardła (krtań), czakry serca (serce) czakry splotu słonecznego (okolice pępka), czakry seksualnej (nad spojeniem łonowym), czakry podstawy (kość ogonowa). Na koniec dotknij nią stóp, ustaw naprzeciwko lustra i ją rozpal. Pozostałe ustaw wokół tej woskowej i unieś dłonie. Myśl o rzeczy, którą chcesz chronić, wyobraź sobie, że ona trawiona przez nieparzący płomień. Po 7 minutach zgaś świecę woskową i schowaj w bezpiecznym miejscu, pozostałym pozwól się wypalić do końca. 

Finansowy talizman

Czego potrzebujesz?

– jeden niewielki, płaski kamień

– zielona świeca 

– złoty lakier

Rozpal świecie i patrząc się w jej płomień wizualizuj sobie swój majątek. Weź złoty lakier i namaluj dni na kamieniu symbol pieniędzy, może to być również skrót Au oznaczający pierwiastek złota. 

Jaki mężczyzna do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Jak opiszesz swój temperament?
Tańczące z promocjami 16.09.2021