Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Tarnowie?

i

Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Według synoptyków jeszcze w listopadzie można spodziewać się w Tarnowie pierwszych opadów śniegu.

Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Tarnowie?

2020-11-13 17:09

Niektórzy nie mogą się doczekać, za to inni najchętniej w ogóle nie oglądaliby go za swoimi oknami. Faktem jest jednak, że nawet na polskim biegunie ciepła biały puch w końcu się pojawi i wygląda na to, że już niedługo. Według przewidywań synoptyków pierwszych opadów śniegu w Tarnowie możemy spodziewać się jeszcze w listopadzie!

Czas pomyśleć o zmianie opon na zimowe! Według prognoz synoptyków portalu meteorologicznego AccuWeather, w Tarnowie pierwszych opadów śniegu możemy spodziewać się jeszcze w listopadzie. Pojawią się one w ostatniej dekadzie miesiąca, ale na początku nie będą szczególnie obfite. Towarzyszyć mają im za to opady deszczu oraz nocne przymrozki, dochodzące do minus trzech stopni Celsjusza. Taka kumulacja czynników atmosferycznych może sprawiać problemy nie tylko kierowcom, ale też pieszym, ponieważ na chodnikach powstanie gołoledź. 

Prognozy przewidują pojawienie się pierwszych płatków śniegu pod górą św. Marcina w sobotę, 28 listopada. Będzie to zapowiedź gwałtownego ochłodzenia, które czeka nas na przełomie listopada i grudnia. W trakcie dnia temperatury będą już ledwo przekraczać zero stopni Celsjusza, natomiast po zmroku spadną nawet do minus sześciu stopni Celsjusza (2 grudnia). Dzień później ulice w Tarnowie mają już być solidnie przykryte śniegiem, według przewidywań synoptyków spadnie wówczas 3,6 cm białego puchu.

Premier o szczepionce na koronawirusa
Szalone promocje w biedronce. Coca Cola, cukier i ziemniaki za złotówkę!