Atak zimy na południu Polski! IMGW OSTRZEGA przed intensywnymi opadami śniegu [ZDJĘCIA]

Atak zimy na południu Polski! IMGW OSTRZEGA przed intensywnymi opadami śniegu
Autor: kristamonique/cc0/pixabay Ostrzeżenie obowiązuje na terenie miasta Nowego Sącza oraz trzech powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Południe Polski zostało zasypane śniegiem. Prognozy IMGW wskazują na to, że w najbliższych godzinach w dalszym ciągu możemy spodziewać się opadów białego puchu. W związku z tym na terenie miasta Nowego Sącza oraz trzech powiatów wschodniej części Małopolski obowiązuje żółty alert pogodowy. Sprawdź, jak długo intensywne opady śniegu mają uprzykrzać życie mieszkańców regionu.

Atak zimy na południu Polski

Zima, która dotarła do naszego kraju najmocniej daje o sobie znać na południu Polski. Na terenie miasta Nowego Sącza oraz trzech powiatów wschodniej Małopolski: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego obowiązuje żółty alert pogodowy. Jest to pierwszy stopień  w trzystopniowej skali ostrzeżeń wydawanych przez IMGW. Zdaniem synoptyków intensywne opady śniegu na obszarze objętym alertem potrwają do piątku, 15 stycznia godz. 6.00. Mogą one powodować powstawanie okoliczności zagrażających zdrowiu i życiu ludzi. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych oszacowano na 80 proc. 

PRZECZYTAJ: Złodziej czy dobroczyńca? Dyrektor banku oskarżony o wyłudzenie prawie 2 milionów złotych

Ostrzeżenia II stopnia przed intensywnymi opadami śniegu na południu kraju, ale sypnąć może w całej Polsce. Przed nami trudny weekend. Posłuchaj:

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Atak zimy w Polsce