AWANTURA o wschodnią obwodnicę. Radny chce odwołać prezydenta! [WIDEO]

2020-02-13 11:41 Adrian Teliszewski
Roman Ciepiela ujawnił kogo poprze w wyborach prezydenckich!
Autor: Łukasz Grygiel Prezydent Tarnowa ma jasno określone poglądy polityczne

W środę, 12 lutego miała się odbyć nadzwyczajna sesja tarnowskiej rady miejskiej poświęcona wschodniej obwodnicy miasta. Nie odbyła się, ponieważ wcześniej ministerstwo infrastruktury wpisało ten projekt na listę swoich priorytetów. Mimo to w Sali Lustrzanej pojawili się mieszkańcy, którzy protestują przeciwko budowie drogi. Radny Marek Ciesielczyk zapowiedział podjęcie kroków zmierzających do odwołania Romana Ciepiela z funkcji prezydenta Tarnowa.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poprosił z zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta, na której chciał przekonać radnych do poparcia budowy wschodniej obwodnicy miasta. Wcześniej jednak ministerstwo infrastruktury wpisało projekt na listę swoich priorytetów, stąd nadzwyczajna sesja stała się bezcelowa, a prezydent w Sali Lustrzanej się nie zjawił.

Takim obrotem sprawy zawiedzeni byli mieszkańcy Rzędzina, którzy nie chcą drogi w tym miejscu, ponieważ biegłaby ona w pobliżu ich domów. Mieszkańcy czują się ignorowani przez magistrat i zapowiadają dalsze protesty. 

Oburzony zachowaniem prezydenta Ciepieli był radny Marek Ciesielczyk, którzy uważa, że włodarz Tarnowa zlekceważył mieszkańców miasta. Radny zapowiedział podjęcie kroków zmierzających do rozpisania referendum odwołującego prezydenta z urzędu. Co ciekawe obaj panowie jeszcze do niedawna uchodzili za sojuszników i kandydowali w wyborach z jednej listy.