Bilans nawałnicy w Nowym Sączu i Łącku. Zalane zostały 42 budynki [ZDJĘCIA]

2021-07-20 21:33
Bilans nawałnicy w Nowym Sączu i Łącku. Zalane zostały 42 budynki
Autor: PSP Nowy Sącz W działaniach związanych z usuwaniem skutków nawałnicy na Sądecczyźnie brało łącznie udział około 300 strażaków.

Strażacy podsumowali swoje działania związanie z usuwaniem skutków nawałnicy, która w niedzielę (18 lipca) przetoczyła się przez Sądecczyznę. Łącznie w akcji brało udział ponad 300 strażaków, reprezentujących zarówno PSP, jak i OSP. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie 42 budynków oraz uszkodziły 7 dróg.

Ponad 300 strażaków usuwało skutki nawałnicy na Sądecczyźnie

W niedzielę (18 lipca) po południu przez Sądecczyznę przetoczyła się kolejna już w tym roku nawałnica. Porywisty wiatr łamał drzewa, a intensywne opady deszczu szybko doprowadziły do wezbrania lokalnych potoków. Najmocniej ucierpiała gmina Łącko oraz Nowy Sącz, gdzie wylał potok Naściszówka. Strażacy podsumowali swoje działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy na tym terenie. Łącznie zalane zostały 42 budynki, a 7 dróg uległo uszkodzeniu. Usunięto 13 połamanych drzew. W działaniach brało udział 23 strażaków z 8 zastępów PSP oraz 285 strażaków z 50 zastępów OSP. Zdjęcia z ich akcji znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Żywioł spustoszył Sądecczyznę. Nowy Sącz i Łącko błyskawicznie zalane [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Nawałnica w gminie Lisia Góra łamała drzewa jak zapałki. Potężne zniszczenia [ZDJĘCIA]

Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie