Bobrowniki Wielkie. Potężny niewybuch z I wojny światowej w kopalni kruszywa. Jego zasięg rażenia to 500 metrów [ZDJĘCIA]

Bobrowniki Wielkie. Potężny niewybuch z I wojny światowej w kopalni kruszywa. Jego zasięg rażenia to 500 metrów
Autor: KMP Tarnów Niewybuch zidentyfikowano jako pocisk artyleryjski do armatohaubicy produkcji zakładów Skoda.

Na niewybuch o długości 120 centymetrów natknął się operator koparki pracujący w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. Przedmiot został zidentyfikowany jako pochodzący z I wojny światowej pocisk artyleryjski do armatohaubicy kal. 300 milimetrów, wyprodukowany przez zakłady Skoda. Jego zasięg rażenia to aż 500 metrów. Na miejscu zjawili się saperzy z Rzeszowa, którzy wywieźli znalezisko na poligon i tam zdetonowali.

Bobrowniki Wielkie. Pocisk artyleryjski do armatohaubicy znaleziony w kopalni kruszywa

We wtorek, 11 maja operator koparki pracujący w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich natknął się na potężny niewybuch. Przedmiot o długości 120 centymetrów został zidentyfikowany jako pochodzący z I wojny światowej pocisk artyleryjski do armatohaubicy kal. 300 milimetrów, wyprodukowany przez zakłady Skoda. Jego zasięg rażenia to aż 500 metrów. Ze względu na dużą odległość od zabudowań nie zachodziła konieczność ewakuacji ludzi, jednak do czasu wywiezienia niewybuchu z kopalni wstrzymano pracę operatora koparki, a na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa. Nazajutrz żołnierze zabrali pocisk na poligon i tam zdetonowali. W październiku pocisk artyleryjski odnaleziono w kopalni kruszywa w nieodległej Rudce. Służby apelują, by nigdy nie zajmować się tego typu znaleziskami na własną rękę. W przypadku natknięcia się na pozostałości po działaniach wojennych zawsze należy poinformować o tym fakcie mundurowych. Zdjęcia niewybuchu zobaczysz w galerii znajdującej się poniżej.

PRZECZYTAJ: Szpital w Tarnowie likwiduje wszystkie łóżka covidowe. Gdzie będą leczeni zakażeni pacjenci?

ZOBACZ: Pościg ulicami Tarnowa i regionu za naćpanym kierowcą. Wylądował na ogrodzeniu domu [ZDJĘCIA]

Skradziony Bentley Joanny Liszowskiej odnaleziony w częściach na Wilanowie w Warszawie