Szpital w Tarnowie likwiduje wszystkie łóżka covidowe. Gdzie będą leczeni zakażeni pacjenci?

Szpital w Tarnowie likwiduje wszystkie łóżka covidowe. Gdzie będą leczeni zakażeni pacjenci?
Autor: MAREK KUDELSKI /SUPER EXPRESS Dyrektor nowego szpitala w Tarnowie zapowiedziała zlikwidowanie wszystkich łóżek covidowych w placówce do 15 maja.

Dyrektor nowego szpitala w Tarnowie Anna Czech zapowiedziała likwidację wszystkich łóżek covidowych w placówce. Powodem jest spadająca liczba zakażeń w samym mieście i regionie. Obecnie w szpitalu przebywa kilkunastu zakażonych pacjentów. Do 15 maja będą oni sukcesywnie wypisywani do domów i od tego terminu placówka wróci do trybu funkcjonowania sprzed pandemii koronawirusa. Chorych na SARS-CoV-2 przyjmą: tarnowski stary szpital oraz szpital w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nowy szpital w Tarnowie likwiduje łóżka covidowe

Pandemia koronawirusa dobiega końca? Nowy szpital w Tarnowie ma nadzieję, że tak i reaguje na aktualną sytuację epidemiologiczną. Jak informuje Radio ESKA, dyrektor największej w regionie lecznicy Anna Czech zdecydowała o likwidacji wszystkich łóżek covidowych. "Odmrażanie" placówki ma następować stopniowo i zakończy się 15 maja, gdy szpital całkowicie wróci do trybu działania sprzed pandemii. Powodem takiej decyzji jest spadająca liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Tarnowie i regionie. Dzisiaj (13 maja) w mieście potwierdzono 6 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2, natomiast w powiecie tarnowskim było ich 21. Mniej pacjentów wymaga również hospitalizacji. Obecnie w nowym szpitalu przebywa 12 zakażonych osób, w tym jedna wymagająca terapii z użyciem respiratora. Spadek obłożenia łóżek covidowych notuje się w całej Małopolsce, stąd nie ma obaw, że zakażeni pacjenci pozostaną bez opieki.

PRZECZYTAJ: Koronawirus, 13.05.2021. W Małopolsce potwierdzono 269 nowych zakażeń [Raport Ministerstwa Zdrowia z 13 maja woj. małopolskie]

Osoby, które w najbliższej przyszłości będą zmagały się z zakażeniem koronawirusem otrzymają pomoc w dwóch placówkach: tarnowskim starym szpitalu, który posiada oddział zakaźny przeznaczony dla dzieci oraz w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. - Myśmy mieli nie tyle oddział, co wiele oddziałów w szczytach fal zachorowań. Zaangażowanych było bardzo dużo lekarzy i pielęgniarek tak, że część oddziałów była bardzo okrojona ze swojej funkcji. Dwa tygodnie temu podjęłam decyzję, że będziemy systematycznie ograniczać łóżka dla chorych na COVID-19, a w zamian przywracać normalne funkcjonowanie szpitala, bo nasi pacjenci bardzo tego potrzebują. Co parę dni zgłaszamy likwidowanie łóżek dla pacjentów z COVID-19 i prosimy, aby tych, którzy jeszcze chorują, kierować do Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika, bo tam zadeklarowali, że będą leczyć oraz do Dąbrowy Tarnowskiej - powiedziała na wczorajszej (12 maja) konferencji prasowej Anna Czech, dyrektor nowego szpitala w Tarnowie.

ZOBACZ: Pościg ulicami Tarnowa i regionu za naćpanym kierowcą. Wylądował na ogrodzeniu domu [ZDJĘCIA]

Makabryczne odkrycie w Kamieniu Krajeńskim. Zwęglone zwłoki w aucie!