Pościg ulicami Tarnowa i regionu za naćpanym kierowcą. Wylądował na ogrodzeniu domu [ZDJĘCIA]

Pościg ulicami Tarnowa i regionu za naćpanym kierowcą. Wylądował na ogrodzeniu domu
Autor: KMP Tarnów Po zatrzymaniu 43-letni kierowca źle się poczuł i został przewieziony do szpitala. Tam przebadano go na obecność narkotyków, wynik testu okazał się pozytywny.

Sceny jak z filmu "Szybcy i wściekli" rozegrały się wieczorem we wtorek, 11 maja na ulicach Tarnowa i regionu. Po tym gdy kierowca toyoty nie zatrzymał się do kontroli policjanci ruszyli za nim w pościg. Zakończył się on w Zgłobicach, gdzie niesforny szofer uderzył w ogrodzenie jednego z domów. Na komendzie 43-letni tarnowianin zaczął się skarżyć na złe samopoczucie, dlatego przewieziono go do szpitala. Tam przebadano go na obecność środków odurzających, wynik testu okazał się pozytywny.

Policyjny pościg ulicami Tarnowa i regionu

Pościg za 43-letnim kierowcą toyoty zaczął się we wtorek, 11 maja przed godz. 20.00 w Ilkowicach (gm. Żabno), po tym gdy... niesforny szofer na podwójnej linii ciągłej wyprzedził oznakowane radiowozy i nie zatrzymał się do kontroli. 43-latek ignorował sygnały dźwiękowe i świetlne oraz stwarzał niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg, między innymi omijając wysepki z lewej strony, czy też w dalszym ciągu wyprzedzając pojazdy na podwójnych liniach. Kiedy dojechał do Zgłobic próbował go zatrzymać mieszkaniec tej miejscowości, lecz kierowca toyoty staranował zatrzymane przed nim bmw i kontynuował ucieczkę. Zakończyła się ona dopiero po uderzeniu w ogrodzenie jednego z domu. Co prawda mężczyzna próbował jeszcze zbiec pieszo, jednak bardzo szybko został ujęty. Po przewiezieniu na komendę 43-latek źle się poczuł, dlatego został przetransportowany do szpitala. Tam wykonano mu badania na obecność środków odurzających w organizmie, których wynik był pozytywny. Po dojściu do siebie tarnowianin został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 5 lat więzienia.

PRZECZYTAJ: Potworny wypadek w Kasince Małej. Trzy osoby poszkodowane, jedna jest w stanie ciężkim [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Tarnów. Duże zmiany w organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej. Od kiedy?

Wałbrzych. Udusił kobietę penisem