Premier Mateusz Morawiecki przemawia do zgromadzonych

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Premier Mateusz Morawiecki przemawia do zgromadzonych

Bochnia: Dantejskie sceny przed spotkaniem z premierem. Mieszkańcy odchodzili z kwitkiem [WIDEO]

2019-10-11 11:30

W środę miało miejsce spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Bochni. Niestety nie wszyscy chętni mieli okazję zobaczyć na żywo szefa rządu. Organizatorzy nie przewidzieli, że sala którą wynajęli okaże się zbyt mała.

Wielu bochnian czekało spore rozczarowanie, kiedy punktualnie zjawili się przed budynkiem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Premier przyjechał spóźniony, a każdy kto chciał dostać się do środka, musiał najpierw przejść skrupulatne przeszukanie. W pewnym momencie sala została wypełniona i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa przestali wydawać zgodę na wpuszczanie kolejnych osób. 

Możliwość wysłuchania Mateusza Morawieckiego mieli niemal wyłącznie działacze PiS, w tym kandydaci na posłów podczas najbliższych wyborów parlamentarnych. Jak tłumaczył szef lokalnych struktur partii rządzącej, organizatorzy wynajęli największą salę w Bochni, jaka aktualnie jest dostępna. Wcześniej podobne wydarzenia odbywały się w Oratorium św. Kingi. Po fali krytyki władze kościelne zdecydowały, jednak że nie będą udostępniać swoich pomieszczeń na spotkania z politykami.