Bochnia: Powstanie łącznik z autostradą A4! 36 milionów złotych za 2 kilometry drogi

2019-11-28 10:13
budowa autostrady
Autor: Piotr Piwowarski

Bochnia doczeka się łącznika autostradowego z drogą krajową nr 94. Umowa na I etap budowy została podpisana w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Realizacją inwestycji zajmie się firma STRABAG. W ramach zadania powstanie prawie 2-kilometrowy odcinek jezdni i dwa ronda. Całość ma kosztować ok. 36 milionów złotych.

Do podpisania umowy doszło w środę, 27 listopada w krakowskiej siedzibie marszałka województwa. Firma STRABAG zobowiązała się ukończyć inwestycję w przeciągu 20 miesięcy. W ramach I etapu zaplanowano nie tylko przebudowę istniejących dróg, ale także: budowę ronda na skrzyżowaniu nowobudowanej drogi i ul. Smyków oraz przekładanego odcinka drogi powiatowej nr 1424K, budowę ronda na skrzyżowaniu nowobudowanej drogi z ul. Krzeczowską oraz budowę skrzyżowania rozbudowywanej drogi powiatowej 1424K z odcinkiem drogi powiatowej 1424K przewidzianym do zmiany na odcinek drogi gminnej.

- Chcemy, by małopolscy kierowcy mogli poruszać się po lokalnych drogach szybko i bezpiecznie. Zaplanowana inwestycja pozwoli znacząco usprawnić komunikację w tym rejonie. Poprawi też komfort życia mieszkańców Bochni i okolic - stwierdził Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.