Cerkiew w Powroźniku ZAMKNIĘTA do odwołania! Przewodnik może być zakażony koronawirusem

2020-07-15 13:12 Adrian Teliszewski
Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Koronawirus. Cerkiew w Powroźniku ZAMKNIĘTA do odwołania. Czekają na wyniki badań przewodnika

Zabytkowa cerkiew greckokatolicka w Powroźniku (gm. Muszyna) została zamknięta ze względu na możliwość zakażenia się koronawirusem przez jednego z przewodników. Infekcję potwierdzono już u osoby z jego rodzinnego kręgu, stąd przewodnik sam musiał przejść testy na obecność SARS-CoV-2. Dopiero, gdy dadzą one wynik negatywny obiekt sakralny zostanie ponownie udostępniony zwiedzającym.

Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku (gm. Muszyna) jest nieczynna od poniedziałku, 13 lipca. Powodem jej zamknięcia stało się podejrzenie, że jeden z przewodników oprawadzających turystów po zabytkowym obiekcie może być zakażony koronawirusem. Wśród członka jego rodzinnego kręgu potwierdzono infekcję, stąd on sam musiał przejść testy. Od ich wyników będzie uzależniona data ponownego otwarcia świątyni.

Łemkowska cerkiew św. Jakuba powstała w 1600 roku. Do dzisiaj zachował się w niej XVIII-wieczny ikonostans oraz XVII-wieczne ikony przedstawiające Sąd Ostateczny oraz opłakiwanie Chrystusa.

Strzelanina w Piekarach Śląskich! 23-latek strzelał do policjantów. Chciał ich zabić!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.