Chełm: 20-latek po narkotykach woził gości weselnych. Wpadł przez jeden błąd

2021-06-08 7:33
Chełm: 20-latek po narkotykach woził gości weselnych. Wpadł przez jeden błąd
Autor: Shutterstock 20-latek zignorował czerwone światło, a ponadto prowadził pojazd przez uprawnień.

Podczas wykonywania rutynowych obowiązków w miejscowości Chełm (gm. Bochnia) policjanci z bocheńskiej drogówki zatrzymali 20-letniego kierowcę, którą wsiadł za kółko będąc pod wpływem narkotyków oraz nie posiadając prawa jazdy. 20-latek wpadł przez jeden błąd - zignorował czerwone światło. Funkcjonariuszom tłumaczył, że jest zaangażowany w rozwożenie gości weselnych. Młodemu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Chełm: 20-latek po narkotykach woził gości weselnych

Wcześnie rano w niedzielę (6 czerwca) w miejscowości Chełm (gm. Bochnia) policjanci z bocheńskiej drogówki, podczas wykonywania swoich rutynowych zadań zauważyli, jak kierowca bmw zignorował zasady ruchu drogowego i na skrzyżowaniu przejechał na czerwonym świetle. Samochód został zatrzymany. Wewnątrz pojazdu znajdował się tylko 20-letni kierowca z powiatu wielickiego. Tłumaczył on policjantom, że jego pośpiech wynikał z zaangażowania w rozwożenie gości pobliskiego wesela. Podczas kontroli okazało się, że 20-latek nie ma i nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo podejrzenia mundurowych wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny. Policjanci nabrali przeświadczenia, że kierowca bmw ma na sumieniu coś jeszcze. Intuicja ich nie zawiodła.

PRZECZYTAJ: Skrzętla-Rojówka: Paralotniarz wylądował na drzewie i nie mógł zejść. Ratowali go strażacy i GOPR [ZDJĘCIA]

20-latek został przebadany narkotestem na obecność środków odurzających w organizmie. Urządzenie potwierdziło, że kierowca prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Teraz czeka go odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

ZOBACZ: Kłęby gęstego dymu nad Przyborowem. Jedna osoba poszkodowana w pożarze [ZDJĘCIA]

Wpadka Trumpa, czy manipulacja? Zabrakło TEGO poniżej pasa. Co tam się wydarzyło!? [WIDEO]