Co za bezczelność! Kierowca pouczał pieszego, a sam wsiadł za kółko w takim stanie

2022-03-23 11:10
Co za bezczelność! Kierowca pouczał pieszego, a sam wsiadł za kółko w takim stanie
Autor: Miguel Ángel Ramón/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

23-latek kierował samochodem pod wpływem alkoholu, ale nie przeszkodziło mu to w pouczaniu pieszego na temat poruszania się w strefie zamieszkania. Strofowany przez szofera 45-letni mieszkaniec Bochni wyczuł od niego alkohol, dlatego zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policję. Badanie wykazało, że 23-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Co za bezczelność! Kierowca pouczał pieszego, a sam wsiadł za kółko w takim stanie

Kierowcom zdarza się zapomnieć, że w strefie zamieszkania piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i z tego powodu dochodzi czasem do konfliktów. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w Bochni23-letni kierowca skody zdenerwował się sposobem, w jaki po strefie zamieszkania poruszał się 45-letni pieszy, zatrzymał się obok niego i zaczął prawić mu kazania. Zapomniał przy tym, w jakim stanie wsiadł za kółko. Strofowany przez szofera pieszy wyczuł od niego silną woń alkoholu, dlatego odebrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policjantów

Na widok mundurowych kierowca błyskawicznie stracił rezon, wysiadł ze swojego samochodu i zaczął uciekać pieszo. Na nic się to jednak zdało, ponieważ szybko został zatrzymany. Badanie potwierdziło, że 23-latek kierował "na podwójnym gazie". W jego organizmie były ponad 2 promile alkoholu. 

PRZECZYTAJ: Pijany kierowca huknął w ogrodzenie i wjechał do cudzego ogródka. Kraksa w Łęgu Tarnowskim

Na tym jednak nie koniec problemów krnąbrnego kierowcy. Po sprawdzeniu policyjnej bazy danych okazało się, że mieszkaniec Bochni... prowadził samochód mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz odpowie więc nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale też za złamanie postanowienia sądu.

ZOBACZ: Zagłodzili 6-miesięczną córkę na śmierć. Dziś Madzia z Brzeznej miałaby 8 lat. Tak wygląda jej grób [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pościg za pijanym kierowcą