"Czy jesteśmy gorszymi ludźmi"? Protest mieszkańców gminy Wierzchosławice [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2020-01-17 20:44 Adrian Teliszewski

Piątek (17 stycznia) w powiecie tarnowskim stał pod znakiem protestów. W Ostrowie i Zgłobicach zorganizowano demonstracje przeciwko nawarstwiającym się problemom komunikacyjnym w gminie Wierzchosławice i gminie Tarnów. Mieszkańcy są wściekli i pytają: "Czy my jesteśmy gorszymi ludźmi"? Zapowiadają również, że w razie konieczności ponownie wyjdą na ulicę.

Mieszkańcy Wierzchosławic mają dość problemów komunikacyjnych związanych z zamkniętym mostem w Ostrowie oraz rozjeżdżania ich miejscowości przez kierowców korzystających z autostrady A4.

Remont przeprawy na Dunajcu ma się rozpocząć najwcześniej w 2021 roku. Tak odległy termin jest nie do zaakceptowania dla mieszkańców gminy, którzy powołują się na przykład warszawski - w stolicy most Łazienkowski został wyremontowany w 199 dni. Stąd ich dramatyczne pytanie: "Czy my jesteśmy gorszymi ludźmi"?

Z kolei mieszkańcy Zgłobic zablokowali ruch na drodze krajowej numer 94 domagając się przebudowy skrzyżowania i budowy lewoskrętu. Inwestycja miała już być realizowana, ale oprotestowała ją grupa mieszkańców pobliskiej Zbylitowskiej Góry. 

Organizatorzy protestów zapowiadają, że w razie konieczności będą one powtarzane. 

Na proteście był reporter radia ESKA Tomasz Piszczek