Dwa białe daniele urodziły się w Muszynie. Mały, ale już bryka

i

Autor: Jan Golba/FB Stado białych danieli w Muszynie powiększyło się o dwójkę maluchów. Wkrótce na świecie ma się pojawić trzeci biały daniel.

Dwa białe daniele urodziły się w Muszynie. "Mały, ale już bryka" [ZDJĘCIA]

2022-06-27 12:50

Święto w Muszynie! Mieszkające w tamtejszych ogrodach stado białych danieli w ostatnim czasie powiększyło się o dwóch nowych osobników. - Mały, ale już bryka. Oczywiście musimy mu nadać imię. No i będzie "pępkówka" - powiadomił w mediach społecznościowych burmistrz Muszyny Jan Golba. Impreza ma się odbyć po narodzinach trzeciego ze spodziewanych białych danieli.

Dwa białe daniele urodziły się w Muszynie. "Mały, ale już bryka"

W ostatnim czasie stado białych danieli w Muszynie (powiat nowosądecki) powiększyło się o dwie sztuki. Maluchy przyszły na świat bez żadnych przeszkód i zostały świetnie przyjęte przez dorosłe daniele, które otoczyły nowych członków stada szczególną opieką. Noworodki nie mają jeszcze nadanych imion, lecz wkrótce ma się to zmienić. Burmistrz Muszyny Jan Golba zapowiedział, że z powodu narodzin białych danieli zostanie zorganizowana "pępkówka" na świeżym powietrzu. Będzie to również świetna okazja do wybrania maluchom imion. Samorządowcy czekają jeszcze na narodziny trzeciego z białych danieli. Impreza zostanie zostanie zorganizowana, gdy również on pojawi się na świecie.

W Muszynie już są dwa maleńkie, śliczne białe daniele. Wczoraj na świat przyszedł kolejny maleńki daniel. Malcy czują się znakomicie, a dorosłe osobniki otoczyły je szczególną opieką. Czekamy jeszcze na trzeciego, a wtedy na pewno wydamy dla nich specjalne przyjęcie. Oczywiście będzie to na pewno przyjęcie w plenerze, na łonie natury - napisał na FB Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Poniżej zdjęcia białych danieli w Muszynie.

PRZECZYTAJ: Zmiany księży wikariuszy w diecezji tarnowskiej. W Tarnowie 8 nowych księży

ZOBACZ: Zmiany księży wikariuszy w diecezji tarnowskiej. W Tarnowie 8 nowych księży

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Wyrok w sprawie śmierci w pożarze strzelnicy