Dwa GROŹNE WYPADKI w powiecie tarnowskim. Rozbita szyba autobusu raniła pasażera [ZDJĘCIA]

2021-04-08 12:14

Do dwóch groźnych wypadków doszło w odstępie kilku godzin na terenie powiatu tarnowskiego. Najpierw w Łowczówku autobus uderzył boczną szybą o znak drogowy, a rozbite szkło raniło pasażera w głowę. Kilka godzin później w Łęgu Tarnowskim czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierująca jednym z nich 62-letnia tarnowianka ze złamaną kością stopy i potłuczonymi żebrami została przetransportowana do szpitala.

Dwa groźne wypadki w powiecie tarnowskim

W środę, 7 kwietnia na terenie powiatu tarnowskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. W Łowczówku (gm. Pleśna) kierowca autobusu wykonujący kurs zastępczy w związku z remontem trasy kolejowej uderzył o znak drogowy, w efekcie szkło z rozbitej bocznej szyby pojazdu raniło w głowę pasażera. Autobus dojechał pod dworzec PKP w Tarnowie, a stamtąd ranny pasażer został przetransportowany do szpitala. Policjanci przebadali kierowcę alkomatem, wynik badania na obecność alkoholu w organizmie okazał się negatywny. Kilka godzin później w Łęgu Tarnowskim czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe kierowane przez kobiety w wieku 21 oraz 62 lat. 

PRZECZYTAJ: Pod Limanową straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków. Schowali się pod naczepą ciężarówki [ZDJĘCIA]

Z niewyjaśnionych przyczyn młodsza z uczestniczek wypadku zjechała na przeciwny pas ruchu i spowodowała zderzenie z drugim pojazdem. 62-letnia mieszkanka Tarnowa doznała złamania kości stopy oraz potłuczeń żeber i trafiła do szpitala. Obie kobiety kierujące samochodami w momencie zdarzenia były trzeźwe. W obu przypadkach zostały wszczęte czynności w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci tarnowskiej komendy miejskiej w ramach wszczętych postępowań wyjaśnią wszystkie przyczyny i okoliczności tych wypadków.

ZOBACZ: Student PWSZ Nowy Sącz wygrał 75 tysięcy złotych w "Milionerach". Zrezygnował z gry przy tym pytaniu

Śmiertelny wypadek w kopalni Rudna. Nie żyje górnik