Epidemia KORONAWIRUSA uwieczniona na muralu w Nowym Sączu! To dzieło Mgra Morsa [GALERIA]

2020-02-27 20:44 Adrian Teliszewski

Sądecki artysta Mgr Mors zaprezentował swoje nowe prace, które zdobią ulice w mieście. Na Węgierskiej powstał być może pierwszy w Polsce mural komentujący epidemię koronawirusa. Z kolei na Wąskiej można podziwiać galerię... butów. Skąd akurat taki pomysł na ozdobienie uliczki w centrum Nowego Sącza?

Liczba ofiar koronawirusa zbliża się już do 3000. Do zdecydowanej większości zgonów doszło w Chinach, lecz epidemia dotarła też do Europy. We Włoszech z powodu choroby zmarło ponad 10 osób. Symbolem walki z koronawirusem stały się popularne zwłaszcza w Azji maseczki higieniczne. 

To właśnie taki przedmiot zainspirował Mgra Morsa do stworzenia artystycznego komentarza bieżących wydarzeń. Przy okazji warto przypomnieć opinię Głównego Inspektora Sanitarnego na temat skuteczności maseczek ochronnych. Nowy mural można oglądać na ulicy Węgierskiej. 

Natomiast kamienice na ulicy Wąskiej zdobi świeżo stworzona galeria... butów.  To element projektu, podczas którego chętni wysyłali artyście zdjęcia swojego obuwia wraz z historiami, które się z nim wiążą. Niektóre z tych historii można przeczytać na fanpage'u Mgra Morsa. 

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.