Gorlice. Dźgał kolegę nożem i pozwolił, żeby wykrwawił się na śmierć. Grozi mu dożywocie

Gorlice. Dźgał kolegę nożem i pozwolił, żeby wykrwawił się na śmierć. Grozi mu dożywocie
Autor: Adam Brożyński/cc0/pixabay Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowowi G.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi G., który rok temu miał pobić swojego kolegę, dźgać go nożem, a następnie uciec z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. W efekcie poszkodowany wykrwawił się na śmierć, jego ciało znaleziono pod jednym z gorlickich bloków. 40-letniemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zbrodnia w Gorlicach

Tuż po zeszłorocznych świętach Bożego Narodzenia pod blokiem przy ulicy Chopina w Gorlicach znaleziono zwłoki 36-letniego Przemysława G. Jeden z mieszkańców osiedla zaalarmował w tej sprawie służby ratunkowe, ale po ich przyjeździe ofiara napadu już nie żyła. Na ciele Przemysława G. znajdowały się liczne rany kłute, stąd śledczy od początku podejrzewali, że za śmiercią mężczyzny stoją inne osoby. 

Zobacz: Ślad po nim zaginął! W Radłowie trwają poszukiwania mieszkańca powiatu tarnowskiego [ZDJĘCIA]

W związku z tragicznym wydarzeniem zatrzymano o cztery lata starszego Rafała G. Jak informuje portal dts24.pl, prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Rafał G. miał pobić swojego kolegę, dźgać go nożem, a następnie oddalić się z miejsca zdarzenia nie udzielając ofierze pomocy. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo i grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Rafał G., ale też zabity 40-latek mieli za sobą kryminalną przeszłość.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce: ile nowych zakażeń i zgonów w Małopolsce? [RAPORT 21.12.20]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wielki GANG rozbity! Kradli nawet kilkanaście samochodów każdej nocy