Gorlice: Konkubent matki zgwałcił 13-latkę? Totalnie pijany mężczyzna zatrzymany!

2020-02-12 8:10 RDK
Gorlice: Konkubent matki zgwałcił 13-latkę? Totalnie pijany mężczyzna zatrzymany!
Autor: SeaReeds/cc0/pixabay Mężczyzna podejrzewany o zgwałcenie dziewczynki został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu stanie przed prokuratorem

Matka 13-letniej dziewczynki oskarżyła swojego konkubenta o zgwałcenie córki. 46-letni mężczyzna został już zatrzymany i ma być wkrótce przesłuchany w gorlickiej prokuraturze. Najpierw musi jednak wytrzeźwieć, ponieważ gdy policjanci weszli do jego mieszkania zastali 46-latka totalnie pijanego.

Jak twierdzi portal Nowiny24.pl, w poniedziałek 10 lutego w gorlickiej prokuraturze pojawiła się matka 13-letniej dziewczynki i poinformowała o gwałcie na swojej córce. Sprawcą miał być 46-letni konkubent kobiety, który niedawno wrócił do Polski z pracy za granicą. Mężczyzna posiada dzieci z poprzedniego związku, a z matką 13-latki jest związany od wielu lat.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast udali się do mieszkania 46-latka, żeby zatrzymać mężczyznę. Zastali go totalnie pijanego. W wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu odpowie na pytania śledczych. Prawdopodobnie już wtedy usłyszy zarzuty. Za zgwałcenie osoby nieletniej grozi kara do 15 lat więzienia. 

Ze względu na dobro postępowania oraz dobro pokrzywdzonej prokuratura nie chce udzielać wielu informacji na temat sprawy. Wiadomo, że dziewczynka będzie musiała przejść badania ginekologiczne, a następnie zostać przesłuchana przez prokuratora.