Gorlice: WSTRZĄSAJĄCE szczegóły! ZGWAŁCIŁ dziewczynkę więcej niż raz?

2020-02-13 7:53 RDK
Gorlice: WSTRZĄSAJĄCE szczegóły! ZGWAŁCIŁ dziewczynkę więcej niż raz?
Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay Gorlicka prokuratura postawiła 46-letniemu mężczyźnie zarzuty dwukrotnego zgwałcenia nieletniej dziewczynki

Mężczyzna zatrzymany w Gorlicach w związku z podejrzeniem gwałtu na 13-letniej dziewczynce usłyszał zarzuty. Według śledczych do przestępstwa doszło więcej niż jeden raz. Podejrzany nie przyznał się do winy. Prokuratura chce, by mężczyzna poczekał na proces w areszcie.

W poniedziałek, 10 lutego matka 13-letniej dziewczynki zgłosiła prokuraturze, że jej córka prawdopodobnie została zgwałcona przez 46-letniego konkubenta kobiety. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję. Znajdował się wówczas w stanie totalnego upojenia alkoholowego. 

Według relacji portalu Gorlice24.pl, 46-latek miał nawet problem, żeby dmuchnąć w alkomat, a do radiowozu musiał zostać wręcz zniesiony. Przesłuchanie mężczyzny i postawienie mu zarzutów było możliwe dopiero po jego wytrzeźwieniu.

Z matką dziewczynki był związany od kilku lat i dziecko mu ufało. Mężczyzna dopiero niedawno wrócił do Polski po zarobkowym pobycie za granicą. Wyjazd miał mu pomóc w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego.    

Prokurator dopiero w środę, 12 lutego mógł przesłuchać zatrzymanego mężczyznę. Wówczas miał już możliwość skonfrontowania tych zeznań z wynikami badań ginekologicznych i wyjaśnieniami dziewczynki. Ta wiedza pozwoliła mu postawić 46-latkowi zarzuty dwukrotnego zgwałcenia dziecka. Do przestępstw miało dojść 7 i 10 lutego. Za pierwszym razem przerażone dziecko nie przyznało się swojej mamie, że padło ofiarą przestępstwa. 

Podejrzanemu, który nie przyznał się do winy grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. Prokuratura chce, by na proces poczekał on w areszcie. Decyzję w tej sprawę podejmie sąd.