Gromnik. 23-letni motocyklista UDERZYŁ w bariery energochłonne. Wylądował kilkadziesiąt metrów od maszyny [ZDJĘCIA]

Gromnik. 23-letni motocyklista UDERZYŁ w bariery energochłonne. Wylądował kilkadziesiąt metrów od maszyny
Autor: KMP Tarnów Motocyklista może mówić o ogromnym szczęściu. Doznał jedynie złamania kości łopatki.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 18 kwietnia w Gromniku. Na łuku drogi 23-letni motocyklista nie opanował swojej maszyny, uderzył w bariery energochłonne, a następnie został wyrzucony kilkadziesiąt metrów od swojego motocykla. Młody mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ doznał tylko złamania kości łopatki. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowych został ukarany mandatem.

Gromnik. Motocyklista uderzył w bariery i upadł kilkadziesiąt metrów od maszyny

O ogromnym szczęściu może mówić 23-letni motocyklista, który zaliczył upadek po wcześniejszym uderzeniu w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło w niedzielę (18 kwietnia) w Gromniku około godz. 14.20. Kierowca jednośladu podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad maszyną i wpadł na bariery. Siła uderzenia odrzuciła go na odległość kilkudziesięciu metrów od motocykla. 23-latek potrzebował pomocy medycznej, ale doznane przez niego obrażenia okazały się niegroźne. Trafił do szpitala wyłącznie ze złamaną kością łopatki. Podczas pracy służb droga wojewódzka w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policja ukarała 23-letniego motocyklistę mandatem.

PRZECZYTAJ: Koronawirus, 19 kwietnia 2021. Duży spadek zakażeń w Małopolsce [Raport Ministerstwa Zdrowia z 19 kwietnia woj. małopolskie]

W ostatnim tygodniu na drogach regionu tarnowskiego miał miejsce tylko jeden wypadek, natomiast kolizji było aż 51. Tarnowscy policjanci zatrzymali 19 nietrzeźwych kierowców. Ponadto 54 kierowców w regionie straciło swoje prawa jazdy, z czego 53 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Jeden z nich za jazdę w stanie nietrzeźwości.

ZOBACZ: Południe Małopolski ZAGROŻONE powodziami. IMGW OSTRZEGA przed skutkami roztopów [ŻÓŁTY ALERT]

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki