Gwałtowne ZAŁAMANIE pogody w regionie! Czeka nas HORROR na drogach

i

Autor: alekseiap199232/cc0/pixabay IMGW ostrzega przed marznącym deszczem.

Gwałtowne ZAŁAMANIE pogody w regionie! Czeka nas HORROR na drogach [ŻÓŁTY ALERT IMGW]

2020-12-08 9:39

Po bardzo ciepłym, jak na grudzień weekendzie pogoda znowu da nam się we znaki. Gwałtowne ochłodzenie i opady mogą znacząco pogorszyć warunki na drogach. Według prognoz IMGW, kulminacja niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w Małopolsce nastąpi w czwartek, 10 grudnia. Wówczas ma obowiązywać żółty alert pogodowy związany z marznącymi opadami deszczu.

Wysokie, jak na grudzień temperatury, spowodowane podmuchami halnego, to już przeszłość. Ze wschodu nad region dotarły masy mroźnego powietrza polarno-kontynentalnego, które przyniosły gwałtowną zmianę pogody. Słupki w termometrach ledwo przekraczają zero stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura jest nawet niższa. Ochłodzeniu mają towarzyszyć niebezpieczne zjawiska meteorologiczne.

IMGW prognozuje, że ich kulminacja w Małopolsce nastąpi w czwartek, 10 grudnia. Wówczas na terenie całego województwa ma obowiązywać żółty alert związany z marznącym deszczem. Uważać powinni zwłaszcza kierowcy, ponieważ na drogach będzie powstawać gołoledź. Kto jeszcze nie zmienił opon na zimowe, powinien zrobić to jak najszybciej! W związku z pogarszającymi się warunkami drogowymi, na jezdniach może dochodzić do większej liczby niebezpiecznych zdarzeń. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panującej aury i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników szos.

Zbiórka środków czystości dla dzieci chorych na raka. Prezenty pojadą z Tarnowa do Wrocławia