Igrzyska w Tarnowie. Stadion zostanie zmodernizowany

i

Autor: UMT/Paweł Topolski Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela spotkał się z wiceministrem sportu Jackiem Osuchem w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich 2023.

Igrzyska w Tarnowie. Stadion zostanie zmodernizowany

2021-08-07 6:00

Tarnów w 2023 roku ma gościć sportowców biorących udział w Igrzyskach Europejskich. Zgodnie z planami pod górą św. Marcina będą rozgrywane zawody w plażowej odmianie piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej, a także w badmintonie i wspinaczce sportowej. Z tej okazji zaplanowano modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego znajdującego się przy hali Jaskółka.

W Tokio trwają jeszcze Igrzyska Olimpijskie, ale już za dwa lata świadkami podobnych emocji sportowych mogą być mieszkańcy Tarnowa. W 2023 roku w Krakowie zaplanowano Igrzyska Europejskie. Przedstawiciele kilku dyscyplin swoje zawody mają jednak rozgrywać pod górą św. Marcina. W tej sprawie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela spotkał się z Jackiem Osuchem, odpowiedzialnym za sport sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Przedstawiciel rządu pojawił się w hali Jaskółka, która ma być areną zmagań w badmintonie. Z kolei na pobliskim stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym mają się odbyć zawody w plażowej odmianie piłki nożnej, piłki ręcznej oraz siatkówki. W związku z tym planowana jest modernizacja tego obiektu - powstaną piaszczyste boiska do trzech dyscyplin oraz trybuna dla około 1,5 tys. widzów plus na terenie kortów dwa boiska treningowe z tymczasowymi trybunami dla około 200 widzów każda. Na zmodernizowanym stadionie, który po igrzyskach wróci do swoich pierwotnych funkcji, zostanie nowa trybuna. Prezydent Roman Ciepiela poinformował również ministra Osucha o planowanej przebudowie Stadionu Miejskiego, podkreślając, iż miasto zwróciło się do rządu o wsparcie pierwszego etapu tej inwestycji kwotą 12 mln zł, przeznaczając na ten etap ze swojego budżetu 37 mln zł. Do przyjęcia sportowców praktycznie gotowa jest hala PWSZ, gdzie odbędą się zawody wspinaczkowe. Trzeba tam dokonać wyłącznie drobnych zmian modernizacyjnych, w tym postawić na czas Igrzysk tymczasową trybunę.

PRZECZYTAJ: Tarnowscy urzędnicy mają nowy samochód. Różni się od pozostałych

Sonda
Czy popierasz organizację Igrzysk Europejskich 2023 w Polsce?

ZOBACZ: Tarnów: 35-latek ukrył się przed policją w toalecie i usnął

Kryscina Cimanouska: Mój mąż jest już w drodze do Polski