Tarnów: 35-latek ukrył się przed policją w toalecie i usnął

2021-08-04 12:52
Tarnów: 35-latek ukrył się przed policją w toalecie i usnął
Autor: Victoria_Borodinova/cc0/pixabay Wypity alkohol tak zmorzył 35-latka, że ten zasnął w toalecie, w której schował się przed policją.

To było włamanie, jak z filmu "Gang Olsena". 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego próbował splądrować jeden z lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie Tarnowa, po czym usnął w toalecie, gdzie schował się przed policją. Mężczyznę obudzili dopiero funkcjonariusze, którzy znaleźli go w WC. Swoje zachowanie 35-latek tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu.

To było wyjątkowo nieudolne włamanie. W weekend w jednym z tarnowskich lokali gastronomicznych 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wybił kostką brukową szybę w drzwiach wejściowych i wszedł do środka. Splądrowanie lokalu uniemożliwili przypadkowi przechodnie, którzy usłyszeli huk tłuczonego szkła i wezwali policję. 35-latek za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, dlatego schował się przed nimi w toalecie. Tam uciął sobie drzemkę. Obudzili go dopiero funkcjonariusze, którzy zorientowali się, że mężczyzna jest w WC i wydali mu polecenie otworzenia drzwi do toalety. Pozbawiony drogi ucieczki włamywacz poddał się i został zatrzymany. Nie zdążył przy tym niczego wynieść z lokalu.

PRZECZYTAJ: Wyprowadzka tarnowskiej kurii diecezjalnej. Gdzie się przenosi?

Senność, która dopadła 35-latka w toalecie była spowodowana nadużyciem przez niego alkoholu, dlatego zarzuty mężczyzna usłyszał dopiero po wytrzeźwieniu. Przesłuchującym go policjantom tłumaczył, że to właśnie alkohol był przyczyną jego zachowania. Za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem grozi mu kara do dziesięciu lat więzienia. Prawdopodobnie to on stoi również za uszkodzeniem tablicy banku, znajdującego się obok lokalu gastronomicznego, w którym doszło do włamania.

ZOBACZ: Tarnów: Maluch z Okna Życia ma nowy dom. Trafił do rodziny zastępczej

Mężczyzna pobity na Pasażu Niepolda w szpitalu.. Policja udostępnia wizerunek sprawców