Szykuje się HORROR dla kierowców. IMGW OSTRZEGA przed niebezpiecznym zjawiskiem

i

Autor: Manfred Richter/cc0/pixabay Marznące opady spowodują pogorszenie warunków drogowych. W całej Małopolsce obowiązuje żółty alert IMGW.

Szykuje się HORROR dla kierowców. IMGW OSTRZEGA przed niebezpiecznym zjawiskiem

2021-02-15 12:45

Po fali mrozów synoptycy zapowiadają ocieplenie. Od wtorku, 16 lutego będzie ono już odczuwalne na zachodzie naszego kraju i stopniowo ma się przesuwać na wschód. Niestety ociepleniu mają towarzyszyć opady deszczu, które po zmroku, gdy temperatura będzie się jeszcze utrzymywać poniżej zera stopni Celsjusza zamarzną, przez co na jezdniach powstanie gołoledź. Z tego powodu IMGW wprowadziło żółty alert na terenie wszystkich powiatów wschodniej Małopolski.

Idzie ocieplenie, a z nim gołoledź

Czyżby zbliżała się wiosna? IMGW prognozuje, że od jutra (16 lutego) ocieplenie będzie już odczuwalne na zachodzie kraju. Mieszkańcy wschodnich województw poczekają na nie odrobinę dłużej. Wyższe temperatury pojawią się tutaj dopiero pod koniec tygodnia. Niestety ociepleniu mają towarzyszyć opady deszczu, które sprawią problemy zwłaszcza kierowcom. Deszcz będzie zamarzał na jezdniach tworząc niebezpieczną gołoledź. W związku z tym zjawiskiem IMGW wprowadziło żółty alert pogodowy na terenie wszystkich powiatów wschodniej Małopolski. Obowiązuje on do czwartku, 18 lutego godz. 7.30.

PRZECZYTAJ: BIMBROWNIA pod Tuchowem zlikwidowana. Policjanci zabezpieczyli prawie 250 litrów zacieru [ZDJĘCIA]

Równocześnie na terenie Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego i tarnowskiego do wtorku, 16 lutego godz. 7.30 obowiązuje żółty alert pogodowy związany z silnym mrozem. Meteorolodzy ostrzegają również przed zagrożeniem powodziowym, spowodowanym "występowaniem zjawisk lodowych, opadów deszczu i gwałtownych roztopów".

ZOBACZ: Nie żyje ks. Stanisław Koza. Parafia w Siekierczynie pogrążona w żałobie

SKRAJNA nieodpowiedzialność! Tłumy na DZIKIM lodowisku na zalewie nowohuckim