Jurek Owsiak otworzył specjalistyczny pododdział dla noworodków im. WOŚP w Bochni [ZDJĘCIA]

2021-06-02 12:53
Jurek Owsiak otworzył specjalistyczny pododdział dla noworodków im. WOŚP w Bochni
Autor: Powiat bocheński/FB Przy okazji uroczystości Jurek Owsiak przekazał bocheńskiemu szpitalowi nowoczesny hybrydowy inkubator.

Wspaniały prezent na Dzień Dziecka sprawił najmłodszym Jurek Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzył wczoraj (1 czerwca) Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w Szpitalu Powiatowym w Bochni, którego patronem została WOŚP. Jurek Owsiak sprezentował pododdziałowi nowoczesny hybrydowy inkubator. Jednostka działa już od stycznia i pomogła dotąd 90 małym pacjentom, ale jej oficjalne otwarcie przesunięto ze względu na pandemię koronawirusa właśnie na dzień 1 czerwca.

Jurek Owsiak otworzył pododdział dla noworodków w Bochni

We wtorek, 1 czerwca w bocheńskim szpitalu gościł Jurek Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzył Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka. Jako, że wczoraj przypadał Dzień Dziecka Jurek Owsiak przywiózł ze sobą prezent. Do Bochni trafił nowoczesny hybrydowy inkubator zakupiony przez WOŚP. To właśnie ta fundacje będzie patronem Pododdziału Intensywnego Nadzoru Noworodka.  Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy inkubator, jak również inne urządzenia z serduszkiem, które trafiły do naszego szpitala – podkreślała dr n. med. Joanna Hurkała, kierująca oddziałem noworodków z pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka w bocheńskim szpitalu. Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka działa od początku roku. Jest dedykowany noworodkom, które przyszły na świat nieco wcześniej, z komplikacjami. W Bochni jest prowadzona wstępna diagnostyka zespołów zaburzeń oddechowych i wad wrodzonych, w tym infekcji wrodzonych, czy też wad serca. Przy podejmowaniu decyzji o jego powstaniu brano pod uwagę nie tylko bardzo dobre zaplecze medyczne w postaci lekarzy i pielęgniarek, ale też ogromne zainteresowanie bocheńską „porodówką” nie tylko mieszkanek powiatu bocheńskiego, ale również okolicznych gmin. Z roku na rok przybywa kobiet, które decydują się rodzić właśnie w Bochni. Od stycznia lekarze pracujący w tej jednostce udzielili pomocy już 90 małym pacjentom. Oficjalne otwarcie pododdziału zostało przeniesione na początek czerwca ze względu na pandemię koronawirusa. 

PRZECZYTAJ: Nowy Sącz: 64-letnia rowerzystka uderzyła w osobowego citroena. Kobieta trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Nowi księża z diecezji tarnowskiej mają pierwsze parafie. Sprawdź, gdzie ich wysłał biskup Andrzej Jeż [ZDJĘCIA]

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]