Justyna Stochel nie żyje. Zostanie pochowana w Limanowej. Kiedy pogrzeb?

2020-01-24 7:52 Adrian Teliszewski
Nie żyje Justyna Stochel. 20-latka przegrała wieloletnią walkę z chorobą
Autor: siepomaga.pl/zrzut ekranu

Justyna Stochel zostanie pochowana w rodzinnej Limanowej. 20-latka, której heroiczna walka z rakiem poruszyła wiele osób spocznie na miejscowym cmentarzu komunalnym. Wcześniej w limanowskiej Bazylice Matki Bożej Bolesnej zaplanowana jest msza żałobna.

Justyna Stochel zmarła w nocy z wtorku na środę. Przez cztery lata walczyła ze śmiertelnym wrogiem - rakiem mózgu. Ostatnią deską ratunku była dla niej terapia w meksykańskim Monterrey. Pobyt i leczenie w klinice znajdującej się po drugiej stronie globu miało kosztować 800 tysięcy złotych.

Internauci poruszeni historią dziewczyny zebrali całą wymaganą sumę. W pomoc zaangażowało się ponad 11 tysięcy osób. Niestety choroba nie chciała czekać i przedwcześnie odebrała Justynę jej bliskim. 

Uroczystość ostatniego pożegnania Justyny Stochel odbędzie się w najbliższą sobotę (25 stycznia). O godz. 14.30 w limanowskiej Bazylice Matki Bożej Bolesnej została zaplanowana msza żałobna. Ciało zmarłej dziewczyny zostanie pochowane bezpośrednio po niej, na cmentarzu komunalnym w Limanowej przy ulicy Szwedzkiej.