Kolejny cud w Tarnowie. Były anioły, a teraz mieszkaniec zobaczył niepokojące błyski

i

Autor: jrydertr/cc0/pixabay Tarnowianin zaniepokojony tajemniczymi błyskami poprosił o interwencję straż miejską / zdjęcie ilustracyjne.

Nietypowa interwencja

Kolejny "cud" w Tarnowie. Były anioły, a teraz mieszkaniec zobaczył niepokojące błyski

2023-01-27 13:45

Nietypowa interwencja strażników miejskich w Tarnowa. Jeden z mieszkańców miasta zgłosił, że na al. Jana Pawła II widzi... niepokojące błyski i oczekiwał natychmiastowej reakcji mundurowych. Przyczyna zjawiska okazała się jednak zupełnie prozaiczna. Nie były to "anioły" widziane rzekomo przez mieszkankę dzielnicy Krzyż.

Niepokojące błyski zaniepokoiły tarnowianina. Zadzwonił po straż miejską

Tarnów stał się w ostatnim czasie centrum tajemniczych zjawisk. Niedawno kobieta ogłosiła, że w dzielnicy Krzyż trzykrotnie objawiły jej się anioły. Z kolei innego mieszkańca miasta zaniepokoiły błyski na al. Jana Pawła II. Był on tak przejęty zaobserwowanymi dziwami, że zadzwonił po straż miejskąOd mundurowych wymagał natychmiastowej interwencji. W trakcie rozmowy, dyżurny chcąc ustalić ewentualne źródło i miejsce błysków usłyszał od zgłaszającego, że tajemnicze zjawisko znajduje się w ruchu. Po chwili zagadka została rozwiązana. Mieszkaniec Tarnowa po baczniejszym przyjrzeniu się błyskom zorientował się, że są one emitowane przez... samochód służby technicznej.

Straż miejska apeluje do mieszkańców o rozsądne zgłaszanie interwencji

Interwencja został odwołana, a tarnowska straż miejska zaapelowała do mieszkańców o rozsądne korzystanie z numerów alarmowych. Mundurowi zaabsorbowani niegroźnymi incydentami mogą nie zdążyć z pomocą w przypadkach faktycznie wymagających ich reakcji. Oczywiście niedopuszczalne jest również celowe wywoływanie fałszywych alarmów oraz wzywanie pomocy służb dla żartu.

Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Wybuch gazu w Katowicach. Relacja świadka zdarzenia i szefa pogotowia ratunkowego