Kolejny przypadek koronawirusa w Małopolsce. Chory mieszkaniec Tarnowa

2020-03-17 9:08
Koronawirus: Rośnie liczba zarażonych
Autor: PUW Białystok Koronawirus: Rośnie liczba zarażonych

Prezydent Tarnowa poinformował o wykryciu koronawirusa u mieszkańca miasta. To czwarta osoba w Małopolsce, u której zdiagnozowano chorobę COVID-19 wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2. Kim jest chory i gdzie przebywa obecnie?

U jednego z mieszkańców Tarnowa stwierdzono obecność koronawirusa - poinformował prezydent miasta Roman Ciepiela. Pacjent został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na razie nie jest znany jego stan.

- Dziękuję samemu pacjentowi za odpowiedzialną postawę oraz życzę Mu powrotu zdrowia, a wszystkich Państwa jeszcze raz proszę o zachowywanie wszystkich zasad zalecanych przez GIS - napisał prezydent na Facebooku. 

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych w Małopolsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o poranku o 28 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zakażenie stwierdzono również u dwóch osób z województwa małopolskiego. Jak poinformowało nas Biuro Wojewody Małopolskiego, trzeci przypadek to mężczyzna w sile wieku.

Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Małopolsce. Rośnie bilans ofiar w Polsce

Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan jest stabilny. Z kolei czwarty przypadek to młody mężczyzna, który przebywał w kwarantannie domowej. Będzie hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Koronowirus w Polsce coraz bardziej się rozprzestrzenia. W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. Tym samym w Polsce na COVID-19 zachorowało już 177 osób. 4 osoby zmarły. Minister zdrowia spodziewa się, że w najbliższym czasie liczba zarażonych przekroczy tysiąc. Wśród zarażonych jest minister środowiska Michał Woś.

Tych leków nie wywieziesz za granicę. Czego może wkrótce zabraknąć w aptekach?

Testom na obecność koronawirusa poddani zostali też inni ministrowie. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięto wszystkie granice, ograniczono działalność galerii handlowych, a Polacy wracający do kraju zostaną poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. W tym trudnym czasie musimy pozostać solidarni: #RazemPrzeciwKoronawirusowi.

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy