Kiedy definitywny koniec noszenia maseczek? Znany wirusolog odpowiada wprost

i

Autor: Mammiya/cc0/pixabay Kiedy definitywny koniec noszenia maseczek? Znany wirusolog odpowiada wprost

Koronawirus. Do kiedy maseczki w Tarnowie i okolicach są obowiązkowe? Jasna zapowiedź ministra Niedzielskiego

2021-04-28 11:18

Podczas dzisiejszej (28 kwietnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. Jedna ze zmian dotyczy obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Szef resortu zdrowia chce, by ten obowiązek został zniesiony 15 maja, ale pod pewnymi warunkami. Co ważne, luzowanie obostrzeń dotyczy całego kraju, bez zastosowania regionalizacji.

Noszenie maseczki na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe

Dzisiaj (28 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, która dotyczyła luzowania obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. Jednym z poruszonych podczas jej trwania tematów był obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że obowiązek noszenia maseczki w przestrzeniach otwartych zostanie zniesiony 15 maja. Aby tak się stało muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwsze, musi się utrzymać tendencja spadkowa dotycząca liczby nowych zakażeń, a po drugie, osoby bez maseczki będą musiały zachowywać dystans społeczny wynoszący 1,5 metra od innych osób. Noszenie maseczki w dalszym ciągu będzie obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych. Co ważne, luzowanie obostrzeń ma charakter ogólnopolski, a nie regionalny. Mieszkańcy Tarnowa i okolic od 15 maja nie będą więc musieli zakrywać twarzy na świeżym powietrzu, o ile zastosują się do obowiązku utrzymywania dystansu społecznego. 

PRZECZYTAJ: Tarnów. Ruszył punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej. Wiadomo, którą szczepionkę otrzymali pacjenci

ZOBACZ: Koronawirus, 28 kwietnia 2021. 66 zgonów w Małopolsce, większość wyłącznie z powodu COVID-19 [Raport Ministerstwa Zdrowia z 28 kwietnia woj. małopolskie]

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!