Tarnów. Ruszył punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej. Wiadomo, którą szczepionkę otrzymali pacjenci [ZDJĘCIA]

2021-04-28 9:25
Tarnów. Ruszył punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej. Wiadomo, którą szczepionkę otrzymali pacjenci
Autor: Łukasz Grygiel Pierwsi pacjenci w punkcie szczepień przy ul. Gumniskiej otrzymali preparat firmy Pfizer.

W środę, 28 kwietnia ruszył punkt szczepień masowych w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie - poinformował na swoim profilu FB Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. To drugi tego typu punkt w Małopolsce. Pierwsi zaszczepieni otrzymali preparat firmy Pfizer. Ustalony termin szczepień w hali przy ul. Gumniskiej ma już ponad 4 tysiące osób. Do punktu można dojechać specjalnie utworzonymi liniami autobusowymi o numerach: 121 i 122.

Ruszyły szczepienia w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie

Od dzisiaj (28 kwietnia) działa już punkt szczepień masowych w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie. Pierwotnie miał on wystartować 19 kwietnia, jednak nie było to możliwe ze względu na opóźnienia w dostawie szczepionek. Pierwsi pacjenci tuż po godz. 7.00 otrzymali preparat firmy Pfizer. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę, obecnie ustalony termin na szczepienie w punkcie ma już ponad 4 tysiące osób. Szczepienia będą się odbywać przez siedem dni w tygodniu, w godz. 7.00-19.00. Miejski punkt szczepień prowadzą dwie tarnowskie spółki komunalne: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek, jest bardzo czytelnie oznakowany, pracować w nim będzie doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy. Miasto uruchomiło dwie specjalne linie autobusowe, które dowiozą pasażerów pod halę przy ulicy Gumniskiej. Są one oznaczone numerami: 121 i 122. Przebieg ich tras znajdziesz TUTAJ.

PRZECZYTAJ: Tragicznie zmarły aktor Marcin Król zostanie pochowany w Laskowej. Kiedy pogrzeb?

ZOBACZ: Koronawirus, 27 kwietnia 2021. Ile jest dzisiaj zakażeń? [Raport Ministerstwa Zdrowia z 27 kwietnia woj. małopolskie]

Przepychanki w Sejmie! Posłanka KO w starciu z Dworczykiem. Wszystko na oczach premiera