Punkt szczepień w Tarnowie już gotowy, ale dalej nie działa. Brakuje szczepionek

Punkt szczepień w Tarnowie już gotowy, ale dalej nie działa. Brakuje szczepionek
Autor: Shutterstock Pierwotnie planowano, że punkt szczepień masowych w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie zostanie uruchomiony w poniedziałek, 19 kwietnia.

Punkt szczepień masowych w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie jest gotowy do przyjęcia pacjentów, jednak w dalszym ciągu nie działa. Pierwotnie planowano, że pierwsi chętni zaszczepią się już dzisiaj (19 kwietnia), zgodę na uruchomienie punktu wydał NFZ, lecz brakuje szczepionek. Była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zapowiedziała w Radiu RDN, że małopolskie punkty szczepień masowych prawdopodobnie zaczną działać w połowie maja.

Punkt szczepień w Tarnowie już gotowy, ale brakuje szczepionek

Punkt szczepień masowych w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie miał rozpocząć pracę od poniedziałku, 19 kwietnia. Miejskiemu samorządowi udało wywiązać się z terminu - punkt jest już gotowy i jak poinformował prezydent Tarnowa Roman Ciepiela NFZ wydał zgodę na jego funkcjonowanie, lecz pacjenci w dalszym ciągu nie mogą z niego korzystać. Na przeszkodzie stanęły problemy z dostawą szczepionek. Obecnie w całej Małopolsce pilotażowo działa wyłącznie punkt szczepień masowych w Olkuszu. W rozmowie z Radiem RDN była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że punkty szczepień masowych w naszym województwie prawdopodobnie dołączą do akcji szczepień w połowie maja. Warunkiem jest zapewnienie przez rząd zaopatrzenia punktów w preparaty uodparniające na koronawirusa.

PRZECZYTAJ: Nie żyje ks. Stanisław Gurgul. Przez wiele lat był proboszczem parafii pw. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Punkt szczepień masowych przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie ma działać przez siedem dni w tygodniu w godz. 7.00-19.00. Szczepionkę będzie w nim mogło przyjąć nawet 700 osób dziennie. Miasto zapowiedziało uruchomienie dwóch specjalnych linii autobusowych, które ułatwią mieszkańcom dotarcie do hali przy ulicy Gumniskiej. Za przygotowanie punktu były odpowiedzialne dwie miejskie placówki ochrony zdrowia: Zespół Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckie Centrum Medyczne. Drugi punkt szczepień masowych w Tarnowie ma być zlokalizowany w hali Jaskółka. Za jego uruchomienie jest odpowiedzialny szpital św. Łukasza (nowy szpital).

ZOBACZ: Szczęśliwe kolektury w Tarnowie i okolicach. Tam padały REKORDOWE WYGRANE

Spięcia z policją na marszu antycovidowców w Białymstoku