Tarnów. Nowy rozkład jazdy autobusów. Co się zmieniło? Koronawirus przebudował wszystko

2021-03-29 7:57
Autobus MPK Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel Od poniedziałku zmiany w rozkładzie jazdy MPK w Tarnowie

Nowy rozkład jazdy w Tarnowie. Od poniedziałku (29 marca) obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów, zarówno w mieście i w gminie Tarnów. Oba samorządy zdecydowały się na redukcję kursów, a ograniczenia są związane z wprowadzonym od soboty lockdownem. Koronawirus przebudował wszystko. Gminna komunikacja w Tranowie w dni powszednie w zdecydowanej większości będzie korzystać z sobotnich rozkładów jazdy, natomiast miejska ogranicza kursowanie we wszystkie dni tygodnia. Zobacz co się zmieniło.

Tarnów: Nowy rozkład jazdy jazdy autobusów 

Od soboty (27 marca) rząd wprowadził kolejny lockdown, nakazując między innymi zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych, czy zabraniając działalności zakładom fryzjerskim i kosmetycznym. Minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował również, by jak najwięcej osób pracowało zdalnie. W związku z tym, spodziewając się mniejszego obłożenia w komunikacji publicznej zarówno miasto, jak i gmina Tarnów ograniczyły od dzisiaj (29 marca) kursowanie autobusów. W przypadku gminy linie: LG06, T03, T08, T10, T22, T24, T25, T27, T29 i T39 będą korzystały z sobotniego rozkładu jazdy. Zmiany obowiązują do 9 kwietnia i nie dotyczą linii T13.

PRZECZYTAJ: Małopolskie: Rozstrzygnięto konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Na jeszcze większe zmiany zdecydowało się miasto Tarnów, bo będą one dotyczyć kursów wykonywanych we wszystkie dni tygodnia. Samorząd tłumaczy, że sobotni rozkład jazdy obowiązywał podczas ubiegłorocznego lockdownu, a wprowadzony od dzisiaj rozkład "zakłada większą niż wówczas częstotliwość kursów i lepsze ich dostosowanie do potrzeb pasażerów – został przygotowany w oparciu o analizy liczby osób korzystających z miejskiego transportu w określonych godzinach". Redukcja kursów wyniesie około 25 proc. w skali tygodnia. Wszystkie rozkłady jazdy miejskiej komunikacji są dostępne na stronie internetowej ZDiK. Zmiany obowiązują do niedzieli, 11 kwietnia.

ZOBACZ: Tarnów. WAŻNA decyzja w sprawie dworca autobusowego. Pozostanie na swoim miejscu?

Puste ławy w kościele? Nie uwierzysz, czym zasłonili wiernych. Komentarz Adama Federa