Tarnów. WAŻNA decyzja w sprawie dworca autobusowego. Pozostanie na swoim miejscu?

2021-03-27 6:00
Tarnów. WAŻNA decyzja w sprawie dworca autobusowego. Pozostanie na swoim miejscu?
Autor: DentArt/CC BY 3.0/wikipedia Miasto chce, by nieruchomość, na której znajduje się dworzec autobusowy w dalszym ciągu była przeznaczona dla celów komunikacji zbiorowej.

Radni rady miejskiej w Tarnowie podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ulic: Krakowskiej, Dworcowej, Do Huty i Monopolowej. Powstanie takiego planu może uniemożliwić prywatnemu właścicielowi nieruchomości, na której znajduje się dworzec autobusowy zmianę przeznaczenia tego terenu. Projekt uchwały przeszedł, mimo że... poparła go mniejszość radnych.

Dworzec autobusowy w Tarnowie pozostanie na swoim miejscu?

Tarnowscy radni wyrazili zgodę na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa w rejonie ulic: Krakowskiej, Dworcowej, Do Huty i Monopolowej. Co ciekawe, uchwała w tej sprawie przeszła, mimo że... poparła ją mniejszość radnych. Stało się tak, ponieważ większość członków rady miejskiej postanowiła wstrzymać się od głosu. Ostatecznie za projektem uchwały głosowało ośmiu radnych, aż piętnastu nie wyraziło sprecyzowanego poglądu, nikt nie był przeciwny, a dwóch nie oddało głosu. Taka decyzja może oznaczać, że prywatny właściciel terenu nie będzie mógł wybudować na niej stacji paliw, czy też obiektu handlowego. 

PRZECZYTAJ: Wielkanoc 2021. ZAKAZ całowania krzyża w diecezji tarnowskiej. Co ze święceniem pokarmów?

Potencjalne uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta, w której znajduje się dworzec autobusowy, nie oznacza, że właściciel będzie zobowiązany do utrzymywania dworca, jednak wobec zablokowania możliwości realizacji innych inwestycji być może zdecyduje się na zachowanie jego dotychczasowego przeznaczenia. Na razie właściciel wypowiedział umowy korzystającym z dworca przewoźnikom tłumacząc, że dalsze utrzymywanie dworca mu się nie opłaca. Dworzec autobusowy w ręce obecnego właściciela przeszedł w 2011 roku. Zgodnie z warunkami umowy inwestor był zobowiązany do utrzymania dotychczasowego przeznaczenia tego terenu przez pięć lat. 

ZOBACZ: Czyrna. Wypadek karetki pogotowia ratunkowego. Jeden z ratowników był pijany [ZDJĘCIA]

Mija pięć lat od jednej z największych tragedii w sporcie. Pięciu młodych piłkarzy zginęło w Weryni jadąc na mecz