Koronawirus. Świetne dane z sanepidu! Dawno nie było tak dobrze

2020-09-14 12:37 Adrian Teliszewski
Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Sprawdź najnowsze dane! [5 PAŹDZIERNIKA, RAPORT]
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Sprawdź najnowsze dane! [5 PAŹDZIERNIKA, RAPORT]

Dane sanepidu dotyczące przyrostu nowych przypadków zakażenia koronawirusem dawno nie dawały tylu powodów do optymizmu. Minionej doby we wschodniej części Małopolski nie zanotowano ani jednej nowej infekcji SARS-CoV-2! Jeśli taka tendencja zostanie utrzymana, powiat limanowski zostanie wykreślony z listy żółtych stref.

W raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego obejmującym dane z sanepidu za minioną dobę nie ma ani jednego nowego przypadku zakażenia koronawirusem na terenie Tarnowa, Nowego Sącza oraz powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Ten ostatni powiat w dalszym ciągu jest objęty obostrzeniami przewidzianymi dla żółtej strefy, lecz jeśli pozytywna tendencja się utrzyma jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia może zdecydować o zniesieniu restrykcji na tym terenie. Nowe zakażenia (w sumie 52) potwierdzono za to w zachodniej części województwa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 52 osób. To 28 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 11 do 98 lat, z powiatu proszowickiego (18 osób), Krakowa (11 osób), powiatu myślenickiego (6 osób), nowotarskiego i krakowskiego (po 5 osób), suskiego (3 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8846 osób - czytamy w najnowszym (14 września) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Tarnowska prapremiera filmu "Powroty"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.