Koronawirus. Urząd Miasta w Tarnowie zmienia tryb pracy. Jak to będzie wyglądać?

2020-03-16 9:10
Koronawirus. Urząd Miasta w Tarnowie zmienia tryb pracy. Jak to będzie wyglądać?
Autor: Adrian Teliszewski Urząd Miasta pozostaje czynny, jednak radykalnie zmienia się sposób jego działania

Urząd Miasta Tarnowa pozostaje czynny, lecz radykalnie zmienia swój sposób funkcjonowania. Bezpośrednia obsługa interesantów od dzisiaj (16 marca) została ograniczona do niezbędnego minimum i będzie prowadzona wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się przez telefon. Pozostałe sprawy mają być załatwiane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Tarnowski magistrat w związku z epidemią koronawirusa radykalnie zmienia swój sposób działania. Jak zapewnia prezydent miasta Roman Ciepiela urząd pozostaje czynny, lecz ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. Osobiste stawiennictwo jest możliwe wyłącznie w pilnych sprawach i po wcześniejszym umówieniu się na wizytę przez telefon (TUTAJ lista niezbędnych danych kontaktowych). 

Pracownicy UMT przy wejściach do wszystkich urzędowych budynków będą dysponować listami umówionych osób z terminami wizyt i tylko te osoby w umówionym czasie będą wpuszczane. Wszyscy zostaną przyjęci i obsłużeni w ustalonych terminach.

Pozostałe sprawy należy załatwiać za pomocą środków komunikacji elektronicznej (platforma ePUAP, poczta elektroniczna, itp.).

Jak przetrwać epidemię radzi również dzisiejszy Super Express.

- W trosce o bezpieczeństwo apeluję do tarnowian o rezygnację lub ograniczenie wizyt w urzędach i korzystanie z komunikacji elektronicznej lub telefonów, zrezygnowanie z organizacji większych prywatnych imprez, ograniczenie spotkań w miejscach publicznych. Mam nadzieję, że nie zapominamy również o tych, którzy potrzebują sąsiedzkiej pomocy. Jestem przekonany, iż dzięki wspólnym i przemyślanym działaniom oraz wzajemnej pomocy przetrzymamy ten trudny czas - napisał Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"