Koronawirus. W Tarnowie MNIEJ nowych zakażeń! Nowy Sącz wyjdzie z czerwonej strefy?

Koronawirus. W Tarnowie MNIEJ nowych zakażeń! Nowy Sącz wyjdzie z czerwonej strefy?
Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Dzisiaj (17 października) liczba nowych przypadków koronawirusa w Tarnowie jest niższa w porównaniu do piątku, 16 października.

Nieco optymizmu wlał sobotni (17 października) raport dotyczący epidemii koronawirusa. W Tarnowie liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 jest niższa w stosunku do dnia poprzedniego. Jeszcze mocniej sytuacja poprawiła się w Nowym Sączu, gdzie przybyło tylko siedmiu zainfekowanych mieszkańców. Jeśli taki trend zostanie utrzymany miasto ma szansę opuścić czerwoną strefę.

W Tarnowie potwierdzono minionej doby 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, czyli o dziewięć mniej niż dzień wcześniej i o osiem mniej niż w czwartek (15 października). Jeszcze bardziej optymistyczne statystyki dotyczą Nowego Sącza, gdzie koronawirusem zakaziło się tylko siedem osób. Mieszkańcy miasta mogą oczekiwać, że jeśli ten trend zostanie utrzymany, to Nowy Sącz przestanie być czerwoną strefą. Niestety z powodu COVID-19 zmarło kolejnych szesnastu mieszkańców Małopolski. Trzy osoby pochodziły z powiatu nowosądeckiego, a po jednej z Nowego Sącza oraz powiatu brzeskiego.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 1264 osób, z Krakowa (489 osób), powiatu krakowskiego (95 osób), suskiego (83 osoby), myślenickiego (72 osoby), nowotarskiego (64 osoby), wadowickiego (61 osób), limanowskiego (60 osób), chrzanowskiego (37 osób), tatrzańskiego (35 osób), olkuskiego i oświęcimskiego (po 33 osoby), nowosądeckiego (27 osób), tarnowskiego (25 osób), bocheńskiego (24 osoby), Tarnowa i powiatu brzeskiego (po 23 osoby), gorlickiego (20 osób), wielickiego (15 osób), proszowickiego i dąbrowskiego (po 13 osób), miechowskiego (12 osób) i Nowego Sącza (7 osób). Aktualnie 35 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu dziesięciu przypadków błędnie wskazanych we wcześniejszych raportach oraz jednego przypadku z raportu zgonów i ozdrowieńców. Raporty skorygowano. Przekazujemy także, że WSSE w Krakowie zaktualizowała liczbę przypadków w powiecie limanowskim i myślenickim. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 22075 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 16 osób w wieku od 59 do 94 lat, z powiatu tatrzańskiego (5 osób), miechowskiego i nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: olkuskiego, nowotarskiego, brzeskiego i suskiego (po 1 osobie). Piętnaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 321- czytamy w najnowszym (17 października) raporcie dotyczącym epidemii.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"