Koronawirus. W Tarnowie potwierdzono nowe zakażenie. Trzy osoby zarażone w Nowym Sączu

2020-09-16 11:02 Adrian Teliszewski
Koronawirus. W Tarnowie potwierdzono nowe zakażenie. Trzy osoby zarażone w Nowym Sączu
Autor: Dimitris Vetsikas/cc0/pixabay Koronawirus. W Tarnowie potwierdzono nowe zakażenie. Trzy osoby zarażone w Nowym Sączu

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 111 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone minionej doby. Jeden z nich dotyczy mieszkańca Tarnowa, z kolei w Nowym Sączu infekcja SARS-CoV-2 zaatakowała trzy kolejne osoby. Na szczęście nie powiększyła się liczba pacjentów zmarłych w wyniku choroby COVID-19.

Zdecydowana większość spośród 111 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce dotyczy zachodniej części województwa. We wschodnich powiatach 11 kolejnych infekcji odnotowano na Sądecczyźnie (3 w Nowym Sączu oraz 8 w powiecie), 3 w powiecie limanowskim oraz po jednej w Tarnowie i powiecie bocheńskim. Na szczęście minionej doby w Małopolsce nie zmarła żadna z osób chorujących na COVID-19.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 111 osób. To 54 kobiety i 57 mężczyzn, w wieku od 6 do 87 lat, z Krakowa (26 osób), powiatu krakowskiego (19 osób), nowotarskiego (16 osób), olkuskiego (10 osób), nowosądeckiego (8 osób), myślenickiego (7 osób), powiatów: tatrzańskiego i wadowickiego (po 5 osób), Nowego Sącza i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: bocheńskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9077 osób - czytamy w najnowszym (16 września) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Ojciec z synem pobili policjantów w Pastuchowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.