Koronawirus. W Tarnowie pracownicy służby zdrowia dostali do dyspozycji darmowy hotel [ZDJĘCIA]

2020-04-04 20:58 AT

Miasto oddało do dyspozycji pracowników służby zdrowia ośrodek "Słoneczne Wzgórze", znajdujący się w Parku Sanguszków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni pracujący w tarnowskich szpitalach i pogotowiu ratunkowym będą mogli całkowicie za darmo odpocząć tam od trudów walki z epidemią koronawirusa.

"Słoneczne Wzgórze", na co dzień służy rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, jednak w czasie epidemii koronawirusa ośrodek i tak trzeba było zamknąć. Miasto postanowiło oddać go za darmo pracownikom służby zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy  medyczni mogą tam odpocząć po pracy. Do dyspozycji zatrudnionych w dwóch szpitalach i pogotowiu ratunkowym nieodpłatnie został oddany obiekt o 50 miejscach noclegowych w pokojach dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz zapleczem gastronomicznym. 

Szczegółowych informacji dotyczących korzystania z hotelu udziela Agnieszka Hulska, dyrektor ZAZ „Słoneczne Wzgórze”, pod nr. telefonu 14 688 00 50 lub 664 518 842. Dodatkowe informacje uzyskać można także w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej UMT - Witold Ziółko, tel. 14 688 28 17 lub 888 761 919.

- Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom tarnowskich szpitali oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego oferujemy możliwość odpoczynku i regeneracji sił. Nie wszyscy pracownicy służb medycznych chcą wracać do własnych domów i rodzin po dyżurach, podczas których narażeni są na kontakty z potencjalnymi nosicielami koronawirusa. To jest oferta dla nich: nocleg, wyżywienie i odpoczynek poza środowiskiem domowym - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Wychodzisz z domu na zakupy? Zobacz, jak zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: