Koronawirus. Zakażony proboszcz z Męciny leży pod respiratorem! Wikariusze objęci kwarantanną

Koronawirus. Zakażony proboszcz z Męciny leży pod respiratorem! Wikariusze objęci kwarantanną
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Antoni Piś już dwukrotnie przebywał na kwarantannie. Teraz potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u księdza Antoniego Pisia, proboszcza parafii św. Antoniego w Męcinie (gm. Limanowa). Stan zdrowia kapłana był na tyle zły, że wymagał hospitalizacji i to przy pomocy respiratora. Na szczęście sytuacja uległa poprawie, lecz proboszcz ciągle korzysta z urządzenia wspomagającego oddychanie. Pozostali kapłani z parafii trafili na kwarantannę.

Ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii św. Antoniego w Męcinie (gm. Limanowa) jest zakażony koronawirusem. Niestety jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 października) trafił do szpitala. Księża wikariusze z tej parafii poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zarażony duchowny musiał zostać podłączony do respiratora i ciągle korzysta z tego urządzenia. Kościół w Męcinie nie jest zamknięty, Msze św. odprawiają tam kapłani z innych parafii, ponieważ miejscowi wikariusze trafili na kwarantannę. Dzisiaj (8 października) o godz. 18.00 z ich intencji sprawowane będzie nabożeństwo w intencji ustania pandemii na świecie i o zdrowie dla wszystkich parafian.

- Ksiądz Proboszcz jest nadal podłączony do respiratora. Stan Jego zdrowia ulega stopniowej poprawie. Trwajmy w żarliwej modlitwie. Matko Boża Różańcowa - módl się za nam - poinformowali poprzez media społecznościowe księża wikariusze z parafii św. Antoniego w Męcinie.

Muszyna zaprasza do ogrodów tematycznych