Koronawirus. Zmarła zakażona kobieta z Nowego Sącza. Nowe przypadki SARS-CoV-2

2020-09-18 12:14 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Zmarła zakażona kobieta z Nowego Sącza. Nowe zakażenia
Autor: archiwum portalu zdjęcie ilustracyjne

Mieszkanka Nowego Sącza jest kolejną ofiarą epidemii COVID-19 w naszym województwie. 70-letnia kobieta, która zmarła minionej doby była leczona w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim i cierpiała na choroby współistniejące. Potwierdzono również 92 nowe zakażenia SARS-CoV-2, zdecydowaną większość z nich w zachodnich powiatach Małopolski.

Liczba śmiertelnych ofiar epidemii COVID-19 w Małopolsce wzrosła minionej doby do 170. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o zgonie 70-letniej kobiety z Nowego Sącza, która była leczona w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Cierpiała ona na choroby współistniejące. Wśród 92 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2 przeważają mieszkańcy zachodnich powiatów województwa. We wschodniej części Małopolski największy przyrost nastąpił w powiecie nowosądeckim (5 przypadków).

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 92 osób. To 55 kobiet i 37 mężczyzn, w wieku od 9 do 92 lat, z powiatu krakowskiego (24 osoby), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 11 osób), powiatów: chrzanowskiego i olkuskiego (po 6 osób), myślenickiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego (po 5 osób), powiatów: oświęcimskiego, wielickiego, wadowickiego i limanowskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 14 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9293 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 70-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Przekazujemy także, że na podstawie porozumienia pomiędzy WSSE w Krakowie, a WSSE w Rzeszowie, 75-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu w Łańcucie, a o którego śmierci informowało Ministerstwo Zdrowia we wcześniejszym komunikacie, będzie wykazywany w statystykach województwa małopolskiego, zgodnie z miejscem zamieszkania. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 170 - czytamy w najnowszym (18 września) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii. 

Zuchwały napad w Tesco. Policja publikuje nagranie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.