Łęg Tarnowski. Motoparalotniarz runął na ziemię. Uszkodził kręgosłup [ZDJĘCIA]

2021-11-22 13:27
Łęg Tarnowski. Motoparalotniarz runął na ziemię. Ma uszkodzony kręgosłup
Autor: KMP Tarnów Do wypadku doszło podczas wznoszenia się motoparalotni. 48-letni pilot z urazem kręgosłupa trafił do tarnowskiego szpitala.

Wczoraj (21 listopada) w Łęgu Tarnowskim motoparalotniarz runął na ziemię i z urazem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że do wypadku przyczynił się silny podmuch wiatru. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych i prokuratura.

Wypadek w Łęgu Tarnowskim. Motoparalotniarz runął na ziemię

W niedzielę (21 listopada) około godz. 14.00 w Łęgu Tarnowskim motoparalotniarz runął na ziemię i doznał urazu kręgosłupa. Poszkodowanego 48-letniego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Tarnowie. Do wypadku doszło podczas wznoszenia się motoparalotni w powietrze, a świadkowie zdarzenia twierdzą, że jego przyczyną był silny podmuch wiatru, który spowodował utratę przez pilota panowania nad maszyną. 

Na miejscu policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia okoliczności feralnego incydentu. Zostały wykonane oględziny, a zniszczoną motoparalotnię zabezpieczono do dalszych badań. Mundurowi wszczęli dochodzenie, które przy udziale ekspertów z zakresu wypadków lotniczych pozwoli na wyjaśnienie przyczyny zdarzenia. O sprawie została również zawiadomiona prokuratura oraz Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. Zdjęcia z wypadku w Łęgu Tarnowskim znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Koszmarne dachowanie w Łazach Biegonickich. Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Dwa luksusowe samochody odnalezione w powiecie tarnowskim. Zostały skradzione w Anglii

Sonda
Boisz się dużych wysokości?
Miłki: Znaleźli poranione zwłoki kobiety. Zabił ją syn?